Війна в Сирії небезпечна для України з двох причин, - політолог

Україні варто звернути увагу на політику США і Росії в близькосхідному конфлікті.

Ескалація військового конфлікту в Сирії несе загрозу для України з двох причин. Таку думку висловила в ефірі експертка з питань міжнародних відносин Юлія Осмоловська. За її словами, Україні варто звернути увагу на політику США і Росії в близькосхідному конфлікті, повідомляють Патріоти України.

Як зазначила Осмоловська, рішення США вивести війська з районів Сирії, населених курдами, показало, що Вашингтон змінив головний принцип поведінки у зовнішній політиці. Так, Україні не варто надмірно сподіватися на підтримку американських союзників.

"Принципом "ми не кидаємо своїх" Америка була відома протягом довгого періоду часу. Це характеризувало зовнішню політику Америки за минулих президентів. Зокрема – їх дії у В'єтнамі й інші домовленості, коли на них розраховували їхні союзники. Цей принцип зберігався", – наголосила вона.

Як пояснила міжнародниця, зараз США діють за протилежним принципом: "Якщо це в наших інтересах з точки зору наших внутрішніх політичних міркувань, то ми можемо нехтувати зобов'язаннями і ставити під ризик свою здатність слідувати цим зобов'язанням перед нашими союзниками, потенційними партнерами у світі".

За її словами, другий момент, який повинен турбувати Україну – посилення позицій Росії на міжнародній арені і її активна дипломатія в контексті сирійського конфлікту. "Можна говорити про новий виток боротьби за сфери впливу, які тривали протягом останніх 50 років у світі в системі міжнародних відносин. РФ так само завойовувала свої позиції, на Близькому Сході зокрема, ведучи суперництво зі США. Ми зараз бачимо, що позиції РФ посилюються", – заявила Осмоловська.

Експертка зазначила, що при цьому розвитку подій у Сирії Росія де-факто стає посередником між США і Туреччиною. "Треба розраховувати на себе і розуміти, що будь-які альянси і союзи в сьогоднішньому світі не можуть бути стійкими", – додала вона.

Джерело: Обозреватель

Хіти тижня. Українська кума Ху*ла зібралася в президенти

четвер, 21 листопад 2019, 4:00

Оксана Марченко вирішила зайнятися політикою. Оксана Марченко, телеведуча і дружина політика Віктора Медведчука, який є кумом президента РФ Володимира Путіна, планує балотуватися на майбутніх президентських виборах в Україні на пост глави держави. Про ...

Хіти тижня. "А я за нього СМС-ки відправляла": З'явилася кумедна фотожаба на "перепалку" Зеленського з Тимошенко

четвер, 21 листопад 2019, 2:00

Публічна переписка в соцмережі між лідером фракції "Батьківщина" у Верховній Раді Юлією Тимошенко і президентом Володимиром Зеленським про спроби призначити людей зі свого оточення на місця топ-чиновників стала приводом для жартів. У мережі з'явилася ф...