Війна в Сирії небезпечна для України з двох причин, - політолог

Україні варто звернути увагу на політику США і Росії в близькосхідному конфлікті.

Ескалація військового конфлікту в Сирії несе загрозу для України з двох причин. Таку думку висловила в ефірі експертка з питань міжнародних відносин Юлія Осмоловська. За її словами, Україні варто звернути увагу на політику США і Росії в близькосхідному конфлікті, повідомляють Патріоти України.

Як зазначила Осмоловська, рішення США вивести війська з районів Сирії, населених курдами, показало, що Вашингтон змінив головний принцип поведінки у зовнішній політиці. Так, Україні не варто надмірно сподіватися на підтримку американських союзників.

"Принципом "ми не кидаємо своїх" Америка була відома протягом довгого періоду часу. Це характеризувало зовнішню політику Америки за минулих президентів. Зокрема – їх дії у В'єтнамі й інші домовленості, коли на них розраховували їхні союзники. Цей принцип зберігався", – наголосила вона.

Як пояснила міжнародниця, зараз США діють за протилежним принципом: "Якщо це в наших інтересах з точки зору наших внутрішніх політичних міркувань, то ми можемо нехтувати зобов'язаннями і ставити під ризик свою здатність слідувати цим зобов'язанням перед нашими союзниками, потенційними партнерами у світі".

За її словами, другий момент, який повинен турбувати Україну – посилення позицій Росії на міжнародній арені і її активна дипломатія в контексті сирійського конфлікту. "Можна говорити про новий виток боротьби за сфери впливу, які тривали протягом останніх 50 років у світі в системі міжнародних відносин. РФ так само завойовувала свої позиції, на Близькому Сході зокрема, ведучи суперництво зі США. Ми зараз бачимо, що позиції РФ посилюються", – заявила Осмоловська.

Експертка зазначила, що при цьому розвитку подій у Сирії Росія де-факто стає посередником між США і Туреччиною. "Треба розраховувати на себе і розуміти, що будь-які альянси і союзи в сьогоднішньому світі не можуть бути стійкими", – додала вона.

Джерело: Обозреватель

Хіти тижня. "Вину за обстрел можно возложить на Путина. А кого винить за позор с эвакуацией и карантином?" - журналістка

четвер, 27 лютий 2020, 5:00

Якби китайського коронавіруса не було, його слід було б вигадати, щоб реальність, в якій ми живемо, звільнилася від міфів і недомовок. "Стыд, пожалуй, главная эмоция последних суток. Стыд всеобъемлющий, как боль всего тела при гриппе - болит везде и не...

Хіти тижня. Історія повторюється: "Как и в 1918 русское государство находится на грани краха", - Чубайс

четвер, 27 лютий 2020, 4:00

Незалежні російські інтернет-публіцисти, що міркують про звірячі вироки у справі "Мережі", згадують сталінський терор 30-х років. А кремлівські пропагандисти, кажучи про зміни в Конституції, підкреслюють історичний і видатний характер майбутніх змін.