Війна в Україні закінчиться в 2023-му, але загроза не зникне: Волкер пояснив, як гарантувати безпеку всій Європі

Війна в Україні може закінчитися в наступному році, її фіналом має стати беззастережна поразка Росії. Однак навіть після цього загроза РФ сусідам не зникне. Тому єдиний спосіб гарантувати безпеку в Європі - це прийняти Україну, а також Грузію та Молдову в НАТО, передають Патріоти України.

Таку думку озвучив колишній спецпредставник Державного департаменту США з питань України і постійний представник США в НАТО в 2008-2009 рр. Курт Волкер в інтерв'ю LRT.lt.

Про переговори України та Росії

Волкер не бачить перспектив переговорів між Москвою та Києвом, оскільки кремлівський диктатор не налаштований на мирне врегулювання війни.

"Я думаю, що Путін поставив перед собою низку військових цілей, яких він не в змозі досягти, але все відчайдушніше прагне це зробити. Він їм відданий і не відступить. Але єдиний варіант, як може закінчитися ця війна, – це поразка Росії. У Путіна немає коштів для перемоги. Армія РФ програє, і я думаю, що це також матиме наслідки для нього в самій країні. Він це знає, тому перебуваж у дуже важкій ситуації, і на цьому етапі немає жодних перспектив будь-яких переговорів", – пояснив дипломат.

Про ракетний терор РФ

На думку Волкера, російські атаки на українську цивільну інфраструктуру говорять про слабкість країни-агресора. Вона не лише вичерпала ресурси для наступальних дій, але і не може утримати захоплені території.

"Це останні витки конфлікту. Це займе трохи часу, цього року війна не закінчиться. Але по-перше, те, що ми бачимо удари безпілотників і бомбардування українських міст, є ознакою слабкості Росії. Її війська не мають можливості просуватися на поле бою, не можуть захопити нові території та навіть не здатні утримати ту, яка є... У них немає власної зброї, тому вони їдуть в Іран, щоб отримати дрони, в Північну Корею – просити ракети, їдуть в Білорусь і дістають боєприпаси зі складів", – сказав Волкер. Він також підкреслив, що мобілізаційні заходи в РФ не здатні змінити хід війни на її користь.

Про ядерний шантаж Кремля

Що стосується можливості використання Росією ядерної зброї, то колишній дипломат вважає такий сценарій малоймовірним.

"Росіяни знають, що це був би кінець їхньої армії, якби вони це зробили", – сказав Волкер. За його словами, стримуючим фактором для Росії є висока ймовірність жорсткої військової відповіді на таку атаку з боку західних союзників України.

"FPV-дрон в дії!": Тероборона із Закарпаття знищила ворожий спостережний комплекс "Муром-М" (відео)

четвер, 28 вересень 2023, 8:21

Українські захисники нанесли чергові втрати армії-країни-агресорки Росіх. Бійці 101-ї окремої бригади територіальної оборони знищили російський спостережний комплекс "Муром-М". Вони зробили це за допомогою FPV-дрона. Ролик пресслужба бригади опублікува...

У жовтні Росія може домовитися з Іраном про передачу ракет. Аналітики ISW пояснили до чого тут ООН

четвер, 28 вересень 2023, 8:12

РФ незаконно перебуваючи в Радбезі ООН скористається правом вето, щоб допомогти своєму стратегічному тепер союзнику. Іран може домовитись з Росією про передачу ракет після закінчення дії резолюції Ради безпеки ООН 2231, що забороняє йому такі угоди, 18...