Війна все ближче: 27 бойових літаків КНР увірвались у зону ППО Тайваню

За даними тайванського уряду, серед китайських літаків були п’ять бомбардувальників H-6 з ядерним потенціалом, 18 винищувачів і танкер-заправник. У заяві міністерства сказано, що серед китайських літаків були п’ять бомбардувальників H-6 з ядерним потенціалом і 18 винищувачів, а також танкер-заправник, зазначають Патріоти України.

Літаки пролетіли повз південне узбережжя Тайваню до протоки Баші. Китай не коментував заяву тайванського уряду.

Тайвань, який Пекін розглядає як свою провінцію, протягом останнього року кілька разів скаржився на китайські військові літаки, які літають поблизу острова, часто поблизу контрольованих Тайванем островів Пратас.

Влада Тайваню, що майже 150 китайських військових літаків увійшли в зону протиповітряної оборони, яка ширша за територіальний повітряний простір Тайваню, протягом чотирьох днів на початку жовтня, коли Китай відзначав своє національне свято.

Тайвань має власну адміністрацію, що не залежить від материкового Китаю з 1949 року, коли острів став притулком для представників сил Гоміндану, що зазнали поразки від комуністів у китайській громадянській війні. Офіційно Тайвань називає себе «Китайською Республікою», не визнаючи легітимність проголошеної в 1949 році КНР, яка, своєю чергою, вважає Тайвань своєю бунтівною провінцією.

Як «Китайську Республіку» Тайвань офіційно визнано 15 країнами-членами ООН, багато інших мають з ним економічні та культурні зв’язки без офіційного визнання. Останнім часом на Тайвані лунають заклики до проголошення незалежності острова. У Пекіні, у свою чергу, посилюється риторика щодо Тайваню. Аналітики не виключають, що КНР може спробувати взяти острів під контроль силою.

СБУ проводить безпекові заходи на об’єктах Московського патріархату у трьох областях України

середа, 7 грудень 2022, 14:40

Співробітники Служби безпеки України проводять контррозвідувальні (безпекові) заходи на об’єктах УПЦ (МП) у Черкаській, Волинській та Херсонській областях. Зокрема йдеться про:. ▪️ Хрестовоздвиженський Чарторийський чоловічий монастир Волинської єпархі...

Чи впливають морози на придатність до застосування іранських дронів - відповідь речника Повітряних сил

середа, 7 грудень 2022, 14:29

Морози не можуть особливо вплинути на придатність до застосування іранських дронів. Про це речник командування Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат повідомив в ефірі інформаційного телемарафону, відповідаючи на запитання, чи можуть іранські д...