Війна все ближче: 27 бойових літаків КНР увірвались у зону ППО Тайваню

За даними тайванського уряду, серед китайських літаків були п’ять бомбардувальників H-6 з ядерним потенціалом, 18 винищувачів і танкер-заправник. У заяві міністерства сказано, що серед китайських літаків були п’ять бомбардувальників H-6 з ядерним потенціалом і 18 винищувачів, а також танкер-заправник, зазначають Патріоти України.

Літаки пролетіли повз південне узбережжя Тайваню до протоки Баші. Китай не коментував заяву тайванського уряду.

Тайвань, який Пекін розглядає як свою провінцію, протягом останнього року кілька разів скаржився на китайські військові літаки, які літають поблизу острова, часто поблизу контрольованих Тайванем островів Пратас.

Влада Тайваню, що майже 150 китайських військових літаків увійшли в зону протиповітряної оборони, яка ширша за територіальний повітряний простір Тайваню, протягом чотирьох днів на початку жовтня, коли Китай відзначав своє національне свято.

Тайвань має власну адміністрацію, що не залежить від материкового Китаю з 1949 року, коли острів став притулком для представників сил Гоміндану, що зазнали поразки від комуністів у китайській громадянській війні. Офіційно Тайвань називає себе «Китайською Республікою», не визнаючи легітимність проголошеної в 1949 році КНР, яка, своєю чергою, вважає Тайвань своєю бунтівною провінцією.

Як «Китайську Республіку» Тайвань офіційно визнано 15 країнами-членами ООН, багато інших мають з ним економічні та культурні зв’язки без офіційного визнання. Останнім часом на Тайвані лунають заклики до проголошення незалежності острова. У Пекіні, у свою чергу, посилюється риторика щодо Тайваню. Аналітики не виключають, що КНР може спробувати взяти острів під контроль силою.

"Зараз час... зачинити кришку піаніно": Порошенко на порозі суду потролив Зеленського

середа, 19 січень 2022, 21:28

Колишній президент України Петро Порошенко жорстко пожартував над главою країни Володимиром Зеленським 19 січня після того, як суд призначив йому запобіжний захід у так званій “вугільній справі”. Заяву він зробив на порозі Печерського райсуду Києва, пе...

Український дипломат розповів про помилки Путіна, що призведуть до розвалу РФ, та як вплинуть на Україну переговори Росії зі США та НАТО

середа, 19 січень 2022, 20:59

Бажання Росії змінити світ чи хоча б європейський континент «під себе» вже не є ні для кого секретом. Кремль без упину оголошує нові вимоги до НАТО та Заходу, які подекуди вражають дипломатів своєю безглуздістю та нереалістичністю. А вислови представни...