
Російські окупанти намагаються оточити підрозділи Збройних сил, розташовані на підконтрольній Україні частині Луганщини. Для цього воєнні Кремля ціленаправлено руйнують міста та обстрілюють цивільне населення регіону. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, передають Патріоти України.
За її словами, населені пункти області постійно страдають від ворожих бомбардувань. Зокрема, йдеться про місто Сєвєродонецьк, яке "перетворюється у новий Маріуполь". В околицях населеного пункта беззупинно точаться бої. 21 травня ворог ціленаправлено знищив місцеву школу, у підвалі якої знаходилось близько 200 мирних жителів. Троє з ниг загинули, ще стільки ж отримали поранення.
Евакуація з гарячих точок ускладнюється постійними атаками російських військ. Вони намагаються захопити трасу Лисичанськ – Бахмут, по якій курсували гуманітарні вантажі, щоб відрізати регіон від можливих "зелених" коридорів. Денісова нагадала, що дії Кремля порушують міжнародне законодавство. Росія має відповідати за недотримання законів та звичаїв війни, а також міжнародних конвенцій перед судом.
Російська влада продовжує посилювати мілітаризацію системи вищої освіти, дедалі активніше інтегруючи навчальні заклади у підготовку кадрів для військової сфери, передають Патріоти Україн з посиланням на Центр протидії дезінформації. Російська влада пр...
Проникнення російських диверсійно-розвідувальних груп у межі Костянтинівки на Донеччині не свідчить про встановлення контролю над містом. Про це заявив голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко в інтерв'ю "Українському радіо", передают...