Війська РФ з Карабаху можуть кинути до України: Експерт про наслідки загострення у Закавказзі

Сьогодні, 19 вересня, у Нагірному Карабасі знову спалахнув конфлікт.Азербайджан оголосив про початок "антитерористичних заходів локального характеру", передають Патріоти України.

Наскільки цей конфлікт матиме вплив на Україну та нашого ворога – Росію, пояснив військовий експерт, полковник запасу Петро Черник в ексклюзивному коментарі ТСН.ua.

Стратегічна поразка РФ

За його словами, стратегічний висновок один – Росія буде витиснута із Північного Закавказзя. Це суттєво понизить її геополітичний статус.

"Іншого варіанту як повертати Азербайджану свою абсолютно законну територію немає. До яких масштабних бойових дій ще дійде – треба набратися терплячості. Цей сірничок запалюється. Чи він може роздмухатися у щось більше і вийти за межі регіону – малоймовірно", – каже експерт.

Черник нагадав, що Азербайджан має дуже серйозного союзника у вигляді Туреччини, тоді як Вірменія завжди розраховувала на Росію. Проте зараз, на його думку, Кремль усвідомлює, що спроможності та потенціалу для того, щоб втримати цей майданчик, у нього немає.

Російські війська із Закавказзя можуть кинути в Україну

Тим не менш Черник вказує на небезпеки для України, які можуть виникнути після ймовірного виводу російських військ з Вірменії (військова база у Гюмрі) і Карабаху.

"З одного боку це добре, тому що Росія слабне, вона ослабляється, вона перестає бути світовим гравцем. Але там був якийсь миротворчий контингент – техніка і люди. І якщо вони будуть звідти виведені, вони нікуди не подінуться. Їх можуть кинути в Україну. Тому знову ж таки – стратегічно добре – наш одвічний ворог втрачає позиції, але є певні нюанси. Проте треба дивитися у стратегічно велику перспективу – краще, щоб наш противник слабнув", – наголосив експерт.

Чи відверне конфлікт у Нагірному Карабаху увагу світу від України

"Ні в якому разі, масштаби не ті. В Арцаху чи Нагірному Карабаху не вирішується геополітичне майбутнє світу, а в Україні вирішується", – пояснив Петро Черник.

Ніхто не хотів бути поруч: Друга Путіна відсадили на святкуванні річниці об'єднання Німеччини

вівторок, 3 жовтень 2023, 19:28

Колишнього канцлера ФРН Герхарда Шредера, якого називають другом кремлівського диктатора Володимира Путіна, посадили окремо від усіх політиків на святкуванні річниці об'єднання Німеччини. Про це пише Bild, передають Патріоти України. Зазначається, що н...

"Тварюки ви": Соловйов влаштував істерику через "ярлик", який дав йому пошуковик "Яндекс" (відео)

вівторок, 3 жовтень 2023, 18:22

Пошуковик "Яндекс" обізвав відомого прокремлівського журналіста Володимира Соловйова "пропагандистом". Така "несправедливість" викликала в нього істерику, передають Патріоти України. Про свою образу рупор Кремля розповів в ефірі однієї зі своїх передач...