Війська РФ з Карабаху можуть кинути до України: Експерт про наслідки загострення у Закавказзі

Сьогодні, 19 вересня, у Нагірному Карабасі знову спалахнув конфлікт.Азербайджан оголосив про початок "антитерористичних заходів локального характеру", передають Патріоти України.

Наскільки цей конфлікт матиме вплив на Україну та нашого ворога – Росію, пояснив військовий експерт, полковник запасу Петро Черник в ексклюзивному коментарі ТСН.ua.

Стратегічна поразка РФ

За його словами, стратегічний висновок один – Росія буде витиснута із Північного Закавказзя. Це суттєво понизить її геополітичний статус.

"Іншого варіанту як повертати Азербайджану свою абсолютно законну територію немає. До яких масштабних бойових дій ще дійде – треба набратися терплячості. Цей сірничок запалюється. Чи він може роздмухатися у щось більше і вийти за межі регіону – малоймовірно", – каже експерт.

Черник нагадав, що Азербайджан має дуже серйозного союзника у вигляді Туреччини, тоді як Вірменія завжди розраховувала на Росію. Проте зараз, на його думку, Кремль усвідомлює, що спроможності та потенціалу для того, щоб втримати цей майданчик, у нього немає.

Російські війська із Закавказзя можуть кинути в Україну

Тим не менш Черник вказує на небезпеки для України, які можуть виникнути після ймовірного виводу російських військ з Вірменії (військова база у Гюмрі) і Карабаху.

"З одного боку це добре, тому що Росія слабне, вона ослабляється, вона перестає бути світовим гравцем. Але там був якийсь миротворчий контингент – техніка і люди. І якщо вони будуть звідти виведені, вони нікуди не подінуться. Їх можуть кинути в Україну. Тому знову ж таки – стратегічно добре – наш одвічний ворог втрачає позиції, але є певні нюанси. Проте треба дивитися у стратегічно велику перспективу – краще, щоб наш противник слабнув", – наголосив експерт.

Чи відверне конфлікт у Нагірному Карабаху увагу світу від України

"Ні в якому разі, масштаби не ті. В Арцаху чи Нагірному Карабаху не вирішується геополітичне майбутнє світу, а в Україні вирішується", – пояснив Петро Черник.

Особлива любов до Путіна? Меркель пояснила, чому перешкоджала вступу України до НАТО

п’ятниця, 22 листопад 2024, 8:22

Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель під час свого перебування на посаді намагалася перешкодити прагненню України швидко приєднатися до НАТО, адже боялася військової відповіді з боку російського диктатора Володимира Путіна. Про це вона розповіла у...

В Пентагоні розповіли про нову, експерементальну ракету "Орєшнік", котрою Путін вдарив по Дніпру

п’ятниця, 22 листопад 2024, 8:05

Балістична ракета, якою Росія ударила по Україні, була створена на базі російської ракети РС-26 Рубіж. Про це повідомила речниця міноборони США Сабріна Сінгх під час брифінгу. За її словами, Москва попередньо повідомила Вашингтон через канали зменшення...