Військові не можуть забезпечити мобілізацію політично: Нардеп пояснив, чому закон про електронні реєстри працювати не буде

Військові політично не можуть забезпечити мобілізацію в Україні, бо насамперед повинні воювати. А ухвалений депутатами Верховної Ради закон про електронні реєстри військовозобов'язаних не працюватиме, оскільки не визначено, хто відповідальний за ці реєстри. Таку думку висловив народний депутат від партії "Європейська солідарність" Микола Княжицький у щотижневому випуску на власному YouTube-каналі, передають Патріоти України.

Він зазначив, що Кабмін досі не подав доопрацьовану версію законопроєкту про мобілізацію, однак депутати розглянули закон про електронні реєстри.

"Ідея створення реєстру в тому, щоб учасники бойових дій довго не бігали за довідками, доводячи, що дійсно воювали, а могли швидко через електронну систему це зробити. Завершилося іншим: вирішили зробити спеціальні реєстри як військовослужбовців, так і військовозобов'язаних, внести в них усі дані про близьких і далеких родичів, про судимості, про майно для того, щоб потім за допомогою цих електронних реєстрів можна було легко контролювати всіх і призивати на військову службу того, хто потрібен", – розповів Княжицький.

Він додав, що з одного боку, це позитивний момент, оскільки "нашим пострадянським військкоматам, які зараз ми називаємо ТЦК, дуже складно знайти людей", які не живуть за місцем реєстрації і яким неможливо вручити повістку, бо "невідомо, де їх шукати".

Тож, щоб мобілізувати, потрібно все впорядкувати, зазначив Княжицький. При цьому він додав, що для роботи електронних реєстрів можна було не ухвалювати спеціальний закон:

"У нас існує законодавство про державні реєстри, і можна було на його основі зробити постанову Кабінету міністрів, якою ввести відповідний порядок ведення реєстрів як військовослужбовців, так і військовозобов'язаних. Зробити це швидко, професійно, в один день. Власне, так і зробили в Польщі, коли міністр оборони збільшив відповідальність за неявку в частину під час воєнного стану або мобілізації тих, хто зобов'язаний це робити. Поляки не писали спеціальний закон, навіть розпорядження Кабміну не видавали: це було зроблено рішенням міністра оборони".

За словами Княжицького, в Україні, щоб внести навіть мінімальну зміну, обов'язково потрібне рішення парламенту, бо "кожен боїться взяти на себе відповідальність".

"Президент боїться говорити про мобілізацію, бо це непопулярно. Кабінет міністрів теж боїться говорити про мобілізацію, щоб його в цьому не звинуватили. Військові говорять про мобілізацію, але не можуть забезпечити це політично, бо їхня справа воювати. І таким чином, ніхто в країні не займається важливими речами, бо це складно і вимагає відповідальності", – вважає нардеп.

На думку Княжицького, у підсумку ухвалений Радою закон про електронні реєстри не працюватиме. "Набагато легше займатися піаром і прокричати, що ми ухвалили новий закон про реєстри, а цей закон у результаті працювати не буде, оскільки не визначено, хто відповідальний за реєстри, хто буде їх вести… І завершиться все це тим, що перший-ліпший, незадоволений мобілізацією завдяки реєстру, подасть до суду на те, що хтось неналежний цей реєстр вів, і скасує як сам закон, так і реєстр, так і власний призов. Отже, вкотре бачимо імітацію, а не якісну роботу", – заявив парламентар.

Під Краснодаром диверсанти спалили російські вежі зв’язку, - ГУР Міноборони (відео)

субота, 18 січень 2025, 15:14

Поблизу російського Краснодара диверсанти спалили дві вежі зв’язку. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України у суботу, 18 січня, передають Патріоти України. За даними розвідки, представники руху опору в Росії підпалили вежі вноч...

Німецька політикиня закликала негайно вислати з ФРН українських біженців

субота, 18 січень 2025, 13:41

Голова фракції "Альтернативи для Німеччини" у земельному парламенті Баварії Катрін Ебнер-Штайнер заявила, що українських біженців потрібно негайно вислати з країни. За її словами, громадяни України повинні повернутися додому "вже зараз". Про це пише Sü...