Військовий комісар розповів, чи законно вручати повістки на вулиці і коли це припиниться

Головний військовий комісар Львівської області Олександр Тіщенко пояснив, що вручення повісток на вулиці та в інших громадських місцях не суперечить закону України. Про це він написав у Facebook, передають Патріоти України.

Військовий комісар зауважив, що військовозобов'язані нехтують своїми обов'язками, які прописані в законодавстві та вчасно не приходять до центрів комплектування. А тому комісари змушені вручати їм повістки на вулиці та в інших громадських місцях.

"У нашій країні триває війна. Триває і мобілізація. І військовий обов’язок включає, серед іншого, дотримання правил військового обліку. Це означає, що з дня оголошення мобілізації громадяни України зобов’язані добровільно з’явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки для з’ясування усіх відомостей", - пояснив Тіщенко.

Головний військовий комісар Львівщини додав, що військовозобов'язані повинні інформувати військкомати про всі зміни у своєму житті - народження дитини, сімейний стан, зміну місця проживання, стан здоров'я.

"Ми не повинні бігати за кимось, щоб з’ясовувати які зміни у житті відбулись у кожного військовозобов’язаного, але ігнорування ними своїх обов’язків, закріплених законодавством, змушує до вручення повісток не лише за місцем проживання та роботи громадян, а й у громадських місцях. Це робиться насамперед для того, аби з’ясувати актуальність інформації, визначити кількість придатних до військової служби під час мобілізації громадян. У таких заходах не було би необхідності, якби громадяни неухильно дотримувались законодавства України", - пояснив військовий.

Олександр Тіщенко наголосив, що вручення повісток на вулиці - це законно. Він нагадав, що в Україні діє Конституція і ті, хто не згоден із мобілізацією - можуть звертатись до суду. Нагадаємо, в Україні через повномасштабну війну Росії запроваджено військовий стан та загальну мобілізацію.

Касетні ATACMS можуть з'явитися в Україні вже наступного тижня, - Newsweek

вівторок, 26 вересень 2023, 9:32

Україна найближчими днями отримає зелене світло на отримання вироблених у США ракет із касетними боєприпасами великої дальності. Ракети ATACMS з'являться на фронті наступного тижня, передають Патріоти України з посиланням на Newsweek. "Цього тижня, ймо...

Ракетний удар по штабу ЧФ РФ у Севастополі навели завербовані українцями російські офіцери, - ЗМІ

вівторок, 26 вересень 2023, 9:23

Російські офіцери були завербовані українськими партизанами, щоб допомогти організувати ракетну атаку на штаб Чорноморського флоту в Криму минулого тижня. Процес вербування полегшив той факт, що багато офіцерів перебувають у скрутному фінансовому стано...