Найкращий гравець "Будівельника" у стартовому матчі Суперліги проти "Дніпра" (76:63) Володимир Конєв взагалі не тренувався у перші місяці повномасштабної війни з Росією. А відразу після вторгнення 24 лютого вирушив до Харкова, який постійно обстрілювався, передають Патріоти України
У розмові з "Обозреватель" колишній форвард збірної України зізнався, що не рвався грати за кордоном через свою родину. Хоча при цьому не вірив, що чемпіонат країни пройде у такий тяжкий час, коли тривають воєнні дії.
– Так, особисто я не вірив, що чемпіонат цього сезону відбудеться. Ми з хлопцями обговорювали це між собою і я думав, що баскетболу таки не буде. Хоча влітку почалися розмови, що чемпіонат можуть провести. Але то були тільки розмови. А як воно буде насправді, ніхто не знав.
Ми підтримували форму та вірили, що турнір відбудеться. І, дякувати Богу, так і сталося. Хоча дуже незвично було готуватися до Суперліги за таких умов. Думками ти не завжди перебуваєш на тренуванні– Як самостійно підтримували форму?
– Перші два місяці повномасштабної війни особисто я взагалі нічого не робив, бо стан був дуже тривожним. Навесні зали були зачинені, але дуже рятувала вулиця. Багато тренувалися на свіжому повітрі, грали у баскетбол 3х3, провели кілька турів– А де вас застало повномасштабне вторгнення та які були перші дії?
– Я знаходився в Києві, 24 лютого у нас мало бути тренування. Але о 5 годині ранку мені зателефонували рідні і сказали, що почалася війна. Я одразу зібрався і виїхав до свого рідного Харкова, де знаходилася моя сім'я, моя мама. Дорогою забрав свого кума, який теж там народився і їхав до рідних.Знаєте, було дещо кумедно, коли дорога на Харків була абсолютно вільна, траплялося, що жодної машини. А ось у напрямку Полтави та Києва на трасі були божевільні пробки – їхала техніка, цивільні, кипиш із заправками та банкоматами. І коли ми вже в'їхали в місто, а назустріч рухалися танки, то було дуже боязно.
Ми провели у Харкові днів 10, а потім уже забрали сім'ї та виїхали хто куди, бо залишатися там було дуже небезпечно.– Як ви провели ці 10 днів? Адже Харків постійно обстрілювали, були регулярні прильоти по житловим районам.
– Так, але місто велике. Спочатку довелося кілька разів спускатися до підвалу. Потім переїхали в інший район, як ми вважали, більш безпечніший. Але теж чули постійні вибухи і звуки літаків. Потім стався приліт, після якого у батька вибило вікна на балконі, після чого ми вирішили залишити Харків. І наступного дня сіли та поїхали. Спочатку ми зупинилися у Дніпрі, а потім тривалий час перебували у Черкасах.– Яке було ваше найдовше перебування у бомбосховищі?
– Ми спускалися до підвалу в основному в перші дні війни у Харкові. Але це було незручно, до того ж він зовсім не облаштований належним чином. Ми зрозуміли, що якщо буде обстріл і відбудеться завал, то в підвалі може бути ще небезпечніше, ніж за кількома стінами у тамбурі. Тому багато часу у бомбосховищі не проводив.– Після початку війни у вас залишилися якісь знайомі у Росії, які адекватно оцінювали ситуацію, співчували вам, підтримували?
– Є кілька хлопців, з якими ми свого часу грали, вони самі з України, розуміють ситуацію, у них тут є рідні, хтось має – родину. Але самі лишаються там.– Ви відомий баскетболіст, який виступав за збірну Україну, чи не було у міжсезоння пропозицій з-за кордону?
– Був якийсь інтерес, але до тих пір, поки в Україні триває військовий стан, ми не можемо виїжджати з країни. Принаймні так було. Не знаю, можливо зараз щось змінилося. Але в мене такої можливості не було і насправді так склалася ситуація, що я не сильно був готовий кудись їхати. Тому що мої рідні, сім'я та син залишаються в Україні. І коли ти поряд, то стаєш мобільнішим. Можеш швидко під'їхати, якщо їм щось потрібне, допомогти. Тобто бути поруч із ними.
– Це вже справа індивідуальна. І вивезти кудись дорослу людину дуже важко. Наприклад, коли ми сиділи у Харкові, то мама та тато не хотіли їхати, доки не прилетіло вже дуже близько біля них.
– Коли з'явилася домовленість про контракт із "Будівельником", у якому ви закінчували і минулий сезон?
– Мені зателефонував головний тренер команди Дмитро Забірченко та запропонувати грати. А вирішувалося все десь із початку жовтня та до середини місяця. Тому я в клубі десь тижнів зо два. І до минулого четверга ми взагалі не тренувалися разом у звичайному режимі.Коли я приїхав до Тернополя, у нас там зірвалося тренування у зв'язку з повітряною тривогою. До того ж, склад був неповний. Адже коронавірус теж нікуди не подівся – хтось із хлопців хворіє та пропускає тренування. Тому можна сказати, що найкращим нашим тренуванням 5х5 до старту чемпіонату був передсезонний турнір у Франківську. А щоб добре зігратися та підготуватися, нам знадобиться час.
– Я так розумію, що перші тури чемпіонату будуть несподіваними для багатьох?
– Так, для багатьох команд, тому що хтось тренувався влітку і підійшов до початку сезону в оптимальній формі, а комусь потрібен час, щоб зігратися та знайти свою гру.
– Чи можна робити якісь прогнози на цей непередбачуваний військовий чемпіонат?
– Якщо подивитися на склад учасників, то можна виділити кілька команд, але робити якісь прогнози при цьому форматі рано. Тому що зараз ми граємо сезон без плей-офф, однак якщо під час турніру його повернуть, то це може бути вже щось зовсім інше. Але кілька команд можна виділити. Це "Будівельник", "Дніпро" та "Київ-Баскет".
Угода про перемир'я між Україною та Росією може передбачати, що ворог залишиться на захоплених територіях. Водночас питання про гарантії безпеки для нашої країни залишається відкритим, передають Патріоти України з посиланням на The New York Times. Як п...
Українські війська відбили втрачені позиції поблизу Часового Яру та Торецька. Водночас російські війська продовжують наступальні дії. Про це свідчать дані Інституту вивчення війни (ISW), передають Патріоти України. . На фронті фіксується просування ві...