"Він допоможе у конфлікті із Росією!": Нардеп закликав "подружитися" з Лукашенком, білоруський опозиціонер вказав йому "місце"

Скандальний нардеп Євгеній Шевченко, який вже неодноразово висловлювався на підтримку політики Олександра Лукашенка, зробив нову гучну заяву. У прямому ефірі Свобода Савіка Шустера політик закликав українську владу пристати на дружбу з Білоруссю, щоб начебто уникнути широкомасштабної війни з Росією, передають Патріоти України.

У студії в той момент перебували, зокрема, український Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний й білоруський опозиціонер Павло Латушко.

"Якщо ми подружимося з Білоруссю знову і з Лукашенком, у нас буде там свій союзник, а Лукашенко завжди був проукраїнським. І нам потрібен такий союзник, як Лукашенко й Казахстан, Азербайджан. Тому що допомогти мирно врегулювати конфлікт з Росією можуть тільки друзі Росії, а не вороги", – заявив Шевченко.

Вороги чи опоненти Росії, продовжив Шевченко, можуть Україні тільки надати військову допомогу або воювати. Нардеп вважає, що, ворогуючи з Білоруссю, Україна "підставляє себе на економічну кризу", тому що Мінськ з Москвою начебто може домовитися між собою припинити поставки газу в Україну.

"Україна зараз би могла стати адвокатом Білорусі у Європі, а Білорусь – адвокатом України з Росією", – додав Шевченко, на що білоруський опозиціонер Латушко усміхнувся й поплескав у долоні.

Своєю чергою, Латушко кмітливо відповів на слова українського нардепа: "Так, я хотів сказати. Якщо поряд з вами живе брат і вбиває вашого брата, ви будете дружити з вбивцею?" Білорус нагадав Шевченку, що Лукашенко вбиває своїх опонентів з 90-х років, "стріляє у людей на вулицях Мінська".

"Ви пропонуєте дружити з ким? З людиною, яка терорист? Яка розв’язує нацизм у Білорусі? Фактично пацифікує народ. Ви дійсно вірите у казку, що білоруси хочуть бачити Лукашенка президентом? Ви були тільки у палаці з диктатором. Ваше місце – спілкуватися з диктатором", – звернувся Латушко до депутата.

У відповідь Шевченко назвав слова опозиціонера "чистою маніпуляцією".

Відносини між країнами погіршилися після подій у Білорусі у серпні 2020 року, коли Лукашенко, нехтуючи правами людини, наказав силовикам жорстко розігнати протестувальників. Переслідування політичних опонентів триває в республіці та за її межами дотепер. У 2020 році міжнародна спільнота засудила рішення Лукашенка, до спільної заяви долучилась й Україна. ЄС запровадив обмежувальні заходи.

Унаслідок репресій Білорусь вимушено покинули тисячі громадян, стільки ж незаконно засуджені у в’язницях країни. У липні 2021 року Кабінет Міністрів погодив санкції проти причетних до переслідувань, убивств і катувань білорусів.

Хіти тижня. Візуальні попередження, про вогонь на враження виявились застарілими: Мережу вразило кладовище літаків і вертольотів під Запоріжжям (відео)

понеділок, 18 жовтень 2021, 3:00

Колись ретельно охороняєма військова частина стала базою-привидом в модерній Україні. Спочатку блогери боялися, що там є якась охорона, але обгороджування вже давно зламане і на покинутому місці крім радянської авіатехніки нікого немає. Кладовище літак...

"Путин стареет, рядом остался только сумасшедший Лукашенко": Професор Зубов розповів про головні проблеми кремлівської еліти (відео)

неділя, 17 жовтень 2021, 22:44

Режим президента Росії Володимира Путіна знаходиться в дуже незавидному положенні. Саме цим пояснюються закручування гайок усередині країни і зовнішньополітичні провокації на зразок хамській статті замголови Радбезу РФ Дмитра Медведєва про Україну. Так...