Голова «Радикальної партії» та колишній народний депутат Олег Ляшко став співвласником деревообробної компанії «Сінегрі». Як повідомляють журналісти проєкту «Слідство.Інфо», у Верховній Раді Ляшко лобіював законопроєкт щодо запровадження заборони на вивезення необробленої деревини з України, передають Патріоти України.
Як з’ясували журналісти, з березня цього року Ляшко спільно з радикалом Олегом Авер’яновим є співвласниками компанії «Сінегрі», яка працює на «малій батьківщині» Ляшка – Чернігівщині. За інформацією митної служби, яку розслідувачі отримали з власних джерел, компанія успішно експортує свої товари. Зокрема, у 2019-2020 роках «Сінегрі» вивезла за кордон 595 тонн різної продукції – переважно деревини, а також цвяхів, гвинтів, необробленого волокна. Журналісти також дізналися, що фірма виробляє дерев’яні будинки та столярні вироби.
Водночас у 2015 році Верховна Рада запровадила 10-річну заборону на вивезення необробленої деревини з України. Одним з авторів законопроєкту був Ляшко, який переконував у потребі його запровадження. Це, на його думку, мало б поліпшити умови для вітчизняного бізнесу та збільшити кількість інвестицій. На момент ухвалення мораторію Ляшко був народним депутатом.
Крім того, редакція виявила ще щонайменше дві компанії, що можуть бути пов’язані з новим бізнесом екснардепа – «Брус Майстер» та «Маркет Ліс». Обидві зареєстровані за тією ж адресою, що й «Сінегрі» – у будівлі в селі Новий Білоус, що поблизу Чернігова. Але «Брус Майстер» збанкрутував у 2019 році, а якраз перед цим устиг продати свої автівки фірмі «Сінегрі».
ЗМІ зазначає, що обидві компанії Ляшко відвідував як народний депутат. На зустрічах з колективами політик говорив про те, наскільки важлива заборона на вивезення лісу, і як вона допомагає цим компаніям. Натомість зараз Ляшко не згоден, що міг просувати їхні інтереси. «Мораторій на вивезення необробленої деревини – не в моїх власних чи членів «Радикальної партії» приватних інтересах, а в інтересах України, розвитку вітчизняної економіки та зменшення безробіття українців», – сказав він у коментарі журналістам.
Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...