"Вірогідність російського наступу є дуже високою": Експерт дав прогноз, чи зможе Україна дати відсіч ворогу

Імовірність того, що війська Російської Федерації цього року підуть у новий наступ, висока. Україні потрібно більше фортифікацій, окрім того, законопроєкт про мобілізацію чиновники могли б розглядати швидше, передають Патріоти України.

Загрозу нового наступу ворога підтвердив Ігор Попов, експерт Українського інституту майбутнього, у коментарі OBOZ.UA. Він визнав, що наша країна на цьому етапі війни має проблеми, але про "глухий кут" він "не став би говорити".

"Дійсно, вірогідність російського наступу є дуже високою. І тому всі ці проблеми треба вирішувати. Що стосується фортифікацій, то вони будуються. Але їх треба будувати більше, швидше. І, можливо, потрібний ще більший контроль за тим, як це все робиться", – вважає Попов.

Щодо проєкту закону про мобілізацію, то, на думку експерта, процедура його ухвалення не була правильною від самого початку.

"Тобто не відбулися консультації з іншими зацікавленими відомствами. Або консультації були неповними. І тому зауваження, скажімо, Міністерства охорони здоров'я, Міністерства освіти, Міністерства соціальної політики чи народних депутатів, вони не були враховані на самому початку. Це породило забагато всіляких поправок. Частина з них є, можливо, конструктивними, можливо компромісними. А інші дійсно будуть політизованими для того, щоб просто затягувати процес", – поділився думкою Попов.

Він наголосив: навіть під час війни наша держава зберігає демократичні інституції, і Верховна Рада розглядає документ згідно з процедурою.

Інше питання – що, можливо, працювати можна було б швидше, навіть у профільному парламентському Комітеті.

"Можна було працювати у вихідні. У нас в армії немає вихідних. Збройні сили України виконують свій обов'язок щодня, 24 на 7. Можливо, і депутати могли б працювати швидше, пройти всі поправки, їх розглянути, зробити рішення. Але зробити це не за пів року, як це робиться зараз. І тоді ми мали б закон, зрозумілий для всіх, із зрозумілими процедурами. Можливо, краще б готувалися до того російського наступу, який усі прогнозують", – заявив Попов.

Посол повідомила, як швидко США передадуть допомогу Україні після голосування в Конгресі

субота, 20 квітень 2024, 12:22

США за короткий період можуть перейти до постачання Україні озброєнь після ухвалення відповідного закону в Конгресі. Про це заявила посол України в США Оксана Маркарова в ефірі національного телемарафону, передають Патріоти України. «Від моменту підпи...

"Скажу вам, локально, що бачу": Військовий прокоментував заяви про контрнаступ ЗСУ у 2025 році

субота, 20 квітень 2024, 11:30

Військовослужбовець Євген Ієвлєв, який зараз перебуває на Горлівському напрямку, закликає до стриманості у заявах про можливий контрнаступ Збройних сил України 2025 року. Про це він сказав в ефірі "Еспресо", передають Патріоти України. "Я вважаю, що...