Влада Маріуполя і керівники музеїв не хотіли евакуювати експозиції, коли ще було можна це зробити, - міністр культури

Влада Маріуполя та керівники музеїв міста не захотіли евакуювати експозиції, поки ще була така можливість. Про це повідомив Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, передають Патріоти України.

Він пояснив, що існує протокол, за яким діє влада для збереження музейних та культурних цінностей. Олександр Ткаченко розповів, що у Чернігові чи Херсонській області – усе відбувалося швидко, тому шансу на порятунок не було практично з першого дня.

"Деякі розмови щодо Маріуполя у нас були напередодні із керівниками міста та цих музеїв. На жаль, нам не вдалося переконати їх щодо евакуації (експонатів – ред.)", – розповів Олександр Ткаченко.

Він додав, що має питання до директора муніципального музею, яка "так хоробро віддавала цінності для вивезення з Маріуполя".

Які цінності забрали російські окупанти:

  • оригінали 3 картин Архипа Куїнджі: "Червоний захід", "Осінь", "Ельбрус";
  • оригінал картини Айвазовського "Біля берегів Кавказу";
  • 2 оригінали картини Н.Н.Дубовського: "Море" і "Ніч на Балтійському морі";
  • оригінал Калмикова "Куїнджі";
  • бюст Куїнджі скульптора Беклемішева;
  • три унікальні ікони: "Ісус Христос Всетримач", "Богоматір з немовлям", "Іоан Хреститель".

Що відомо про експонати з музеїв Маріуполя

  • У музеях Маріуполя зберігалися 7 шедеврів. Проте російським окупантам експонати особисто передала директорка Маріупольського краєзнавчого музею Капусникова. Про повідомив радник мера міста.
  • Російські військові викрали з маріупольського музею медальєрного мистецтва унікальну колекцію Юхима Харабета. Їх вивезли до тимчасово окупованого Донецька. Витвори в дар музею передала дружина митця – народна артистка України Світлана Отченашенко-Харабет. Вона загинула у блокадному Маріуполі у квітні 2022 року.

"Посадили у в'язницю": Художники в Єкатеринбурзі показали Путіну його місце (фото)

п’ятниця, 1 липень 2022, 17:40

У Єкатеринбурзі сталася кумедна пригода з портретом Володимира Путіна. Невідомі розмістили його портрет на газовому щиті так, що з вулиці складалося враження, ніби російський президент перебуває за ґратами. Про це повідомляє It's My City, передають Пат...

Засліпити ППО: У Німеччині випробували інноваційну "глушилку" для військових радарів зі ШІ

п’ятниця, 1 липень 2022, 17:26

Німецька компанія Hensoldt провела масштабні випробування нової системи радіоелектронних перешкод за назвою Kalaetron Attack, призначеної для боротьби з радарами. Подробиці вона повідомила в пресрелізі на офіційному сайті, передають Патріоти України. Я...