Через Грузію до РФ продовжуються відправки низки підсанкційних товарів подвійного використання, зокрема таких як дрони, комп'ютерні процесори, GPS-пристрої, карти пам'яті. Їх можна використовувати для виготовлення зброї, передають Патріоти України з посиланням на грузинське видання iFact.
Зазначається, що під час журналістського розслідування, що тривало протягом семи місяців, представникам грузинського ЗМІ вдалося викрити схеми постачання до Росії санкційної продукції з Грузії, Вірменії, Азербайджану, Казахстану, Киргизстану та Узбекистану.
Між тим варто нагадати, що експорт вище згаданої продукції до РФ був заборонений через міжнародні санкції ще в грудні 2022 року. Проте, як показує практика, не всі країни дотримувалися обмежень, пише грузинське видання.
Один перевізник прямо сказав грузинським розслідувачам, що без проблем "міг доставляти безпілотники з Грузії в Росію через Азербайджан, як це робили раніше".
В інший перевізник у розмові з iFact навіть запропонував ще простіший маршрут відправки "фішок" з Тбілісі в Самару просто через Владикавказ. Так, у публікації грузинського ЗМІ вказується, що санкціонний вантаж із Грузії в РФ надходить 2-ма шляхами: або напряму, або через перетин двох-трьох держкордонів.
Згідно з даними статистики за 2023-2024 роки, з Грузії до РФ, Вірменії, Азербайджану та країн Центральної Азії було експортовано товарів подвійного призначення на загальну суму понад 10 мільйонів доларів.
Також вказується, що за рік значно зріс експорт із Грузії таких товарів, як:
Як заявили в Податковій службі Грузії, з початком повномасштабної війни РФ проти України та введенням санкцій щодо країни-агресора митний контроль було посилено.
"Там заявляють, що з 24 лютого 2022 року по 27 червня 2024 року в пунктах пропуску митниці повертали санкційні товари 1969 разів", - йдеться в публікації iFact. Так, у розмові з журналістами у Службі доходів і зборів Грузії запевнили, що відомство дотримується усіх міжнародних норм та санкцій, проводить "суворий контроль" на кордоні.
Між тим журналісти грузинського видання для перевірки ситуації на практиці та для експерименту змогли домовитись про відправлення з грузинського Тбілісі до російської Самари дронів через транспортну компанію Kairos Logistics.
Оператор при цьому запевнив замовників, що все буде доставлено гарантовано, й він має досвід роботи з підсанкційними товарами. Крім того, журналісти iFact змогли "відправити" до РФ інтегральні схеми через фірму Cargo Rapido.
У неділю, 8 вересня, російський дрон у Херсоні скинув вибухівку на маршрутку, внаслідок чого є потерпілі. Про це повідомив голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін, передають Патріоти України. "У Дніпровському районі Херсона шестеро людей постраждали ...
Демократи в Конгресі приєдналися до Організації Об’єднаних Націй, щоб засудити вбивство громадянки США на Західному березі річки Йордан у п’ятницю. Вони закликали притягнути Ізраїль до відповідальності на тлі зростання напруженості через розширення пос...