Підписавши заявку Швеції на вступ до НАТО, Ердоган нарешті отримає контракти на постачання винищувачів F-16 зі США і на додачу ще й низку преференцій з питання Близького Сходу. Про це в інтерв'ю Фокусу розповів голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко, передають Патріоти України.
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган підписав заявку Швеції на вступ до НАТО і передав для ратифікації Великим національним зборам Туреччини, хоча раніше блокував розширення Альянсу.
"Очевидно, що зараз це елемент подальших переговорів зі Сполученими Штатами Америки. Те, що Ердоган зробив відповідний крок, це ще не означає, що Туреччина схвалила членство Швеції в НАТО <...> Плюс є питання Угорщини, теж не будемо забувати. Тому що саме ці дві країни й не дозволяли Швеції стати країною Північноатлантичного альянсу", — пояснив Чаленко.
Він припускає, що Ердоган знайде спільні точки дотику з Вашингтоном з питання винищувачів, і в кінцевому підсумку питання блокування вступу Швеції в НАТО буде знято. Таким рішенням Туреччина показала, що вона, з усіма застереженнями, все ж таки країна НАТО, і Україна може спиратися на неї в тому, що стосується опору російській агресії. Адже в Туреччині, крім співпраці з "Укроборонпромом" та іншого, будуються ще два корвети на турецьких корабельнях.
Президент України Володимир Зеленський опинився в складній дипломатичній ситуації, намагаючись утримати підтримку Дональда Трампа, попри дедалі очевидніший крен останнього в бік російської диктатора Володимира Путіна. Про це повідомляє The Wall Street ...
Сполучені Штати оголосили про завершення виробництва першого екземпляра нової керованої ядерної бомби B61−13, причому на рік раніше запланованого терміну, передають Патріоти України. Цей зразок став важливою віхою для американського ядерного арсеналу, ...