Підготовка проводиться на базі 198-го навчального центру ВМС ЗС України.
Перший етап підготовки відбувся в Одесі, де відібрані кандидати пройшли теоретичний і практичний курси занять, на яких вивчали технічні характеристики катерів цього класу.
Під час другого етапу, що триватиме чотири тижні, екіпажі відпрацьовуватимуть майже всі практичні питання, пов’язанні зі службою на кораблі.
Повідомляється, що моряки складали заліки з боротьби за живучість, з пожежами та затопленнями. Далі будуть тренування з несення служби на ходовому містку й у машинному відділені.
Наприкінці другого етапу особовий склад відпрацьовуватиме у складі всього катера роботу між головним командним пунктом і всіма постами.
«Відтоді, як дізнався, що такі катери будуть надані нашим ВМС, мріяв потрапити на них служити. Готувався, пройшов відбір. Володію розмовною іспанською, маю базові знання з англійської. Наступним етапом буде поглиблене вивчення саме англійської мови», — розповідає моторист-електрик МБАК «Нікополь», старший матрос Андрій Оприска.
Після завершення другого етапу підготовки військові моряки, які стануть основою нових екіпажів «Айлендів», пройдуть мовні курси у вищих військово-навчальних закладах Одеси.
Далі вони вирушать для проведення подальшого навчання у Балтимор (США), де відбуватиметься теоретична та практична підготовка екіпажів і фактичні виходи в море на борту нових катерів класу «Айленд».
Почалося виробництво дронів-перехоплювачів, будуть спроможності в 10 компаній, ціна виробництва – $6 млрд. Про це сказав президент України Володимир Зеленський під час спілкування із журналістами 24 липня, передають Патріоти України. "Виробництво [дрон...
Народна депутатка Мар'яна Безугла, яку 24 липня на мітингу проти закону щодо обмеження незалежності НАБУ і САП зустріли з криками "Зрадниця!", "Ганьба!" і "Геть!", заявила, що їй там сподобалося. Про це вона повідомила у Facebook 25 липня, передають Па...