
Україна може у перспективі отримати цілий дивізіон протимінних кораблів. Про це в інтервʼю сказав віцеадмірал, командувач ВМС ЗСУ Олексій Неїжпапа, передають Патріоти України.
"Зараз Чорне море найбільш небезпечне щодо мінної безпеки в Європі. Звісно, для того, щоб повернутися до довоєнних часів, потрібно багато засобів та часу. Тому одним із пріоритетів розвитку ВМС є підвищення нашої протимінної спроможності, адже, окрім флоту, ніхто не спроможний з цим боротися. Отже, у нас є перспектива отримання цілого дивізіону протимінних кораблів", - сказав Неїжпапа.
Він зазначив, що Україна другий рік поспіль бере участь у навчаннях "Сі бріз", зокрема зараз два українські протимінні кораблі проводять навчальну протимінну операцію, з тим щоб після завершення війни розпочати розмінування Чорного моря.
Загалом, за словами Неїжпапи, Військово-морські сили мають дуже великий досвід у розмінуванні, за два роки повномасштабного вторгнення вони знешкодили понад 100 морських мін. Джерело: https://censor.net/ua/n3498455
Польські розробники провели успішні випробування нового далекобійного безпілотника Striker в умовах українського полігону. Апарат здатний вражати цілі на відстані до тисячі кілометрів від точки запуску, Патріоти України з посиланням на портал Мілітарн...
Президент збройового холдингу Beretta П'єтро Гуссаллі Беретта керував російською компанією "Русский Орел" у 2022 році. Зараз їхню зброю активно використовують військові РФ, передають Патріоти України з посиланням на The Insider. За даними журналістів, ...