ВМС України знищили вишки Бойка у Чорному морі, що окупанти перетворили на свої опорні та розвідувальні пункти

Окупанти там тримали розвідувальне обладнання та до 40 осіб особового складу.

Військово-морські сили України вночі знищили принаймні одну із двох газових вишок у Чорному морі, де було обладнання росіян та частина особового складу. Про це 10 серпня повідомив речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук, передають Патріоти України

ЗМІ та соцмережі зазначали, що на цій вишці окупанти тримали розвідувальне обладнання та до 40 осіб особового складу.

За словами Плетенчука, це була операція Військово-морських сил України та Головного управління розвідки Міноборони.

"Так, окупанти використовували цю локацію для GPS-спуфінгу з метою зробити небезпечним цивільне судноплавство. Допустити цього ми не можемо. І так, за пів доби до ураження ворог закинув на платформу обладнання та військовий персонал. Цивільних там не було. Штатний функціонал платформа не виконувала", - заявив речник ВМС.

За словами військова Андрія Цаплієнка йдеться не про одну, А дві вишки Бойка.

"ВМС минулої ночі завдали удар по газових вишках «Сиваш» та «Петро Годованець», які все ще контролюють російські збройні сили.

«Петро Годованець» це одна з так званих двох «вишок Бойка», які Україна закупила в компанії Keppel в 2012 році.

Інша, яка називається «Україна», а також платформа «Таврида» вітчизняного виробництва, були відбиті в росіян минулого року бійцями ГУР, «ДОЗОР» та інших підрозділів Сил оборони. Платформи «Петро Годованець» та «Сиваш» досі використовувались росіянами для розвідувальних задач. На них було, як вважає розвідка, розміщено до 40 військових окупаційної армії", - пише Цаплієнко.

Щоб було кому воювати: У РФ запровадять обов'язковий курс із безпілотників для студентів, - ЦПД

понеділок, 22 червень 2026, 16:50

Російська влада продовжує посилювати мілітаризацію системи вищої освіти, дедалі активніше інтегруючи навчальні заклади у підготовку кадрів для військової сфери, передають Патріоти Україн з посиланням на Центр протидії дезінформації. Російська влада пр...

Захід ДРГ у Костянтинівку не означає контроль: У ЗСУ розкрили, що відбувається в місті

понеділок, 22 червень 2026, 16:26

Проникнення російських диверсійно-розвідувальних груп у межі Костянтинівки на Донеччині не свідчить про встановлення контролю над містом. Про це заявив голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко в інтерв'ю "Українському радіо", передают...