"Водна криза в Криму набирає обертів, є тільки один вихід", - Гончаренко

Ситуація із прісною водою в анексованому Криму в одному кроці від повноцінної катастрофи.

Крим очікує повноцінна водна катастрофа. І відповідальність за це лежить на Росії. Про це написав на своїй сторінці в Facebook депутат Верховної Ради Олексій Гончаренко, передають Патріоти України.

Він звернув увагу на гнітючі новини з Криму. Так, з 23 вересня там уріжуть поставки води на північне узбережжя через критичне обміління Сімферопольського водосховища. Крім того, 7 вересня розпочався третій етап водних обмежень в Сімферопольському і Бахчисарайському районах півострова. "Ситуація вже досягла тієї точки, коли її не можна просто так вирішити", - написав депутат.

Він нагадав, що про прийдешню водну кризу в Криму українські експерти говорили ще в 2014 році. Катастрофа була неминуча, оскільки материкова Україна забезпечувала 85% потреб півострова в прісній воді.

Росія не тільки проігнорувала проблему, а й посилила її, коли зосередила в Криму величезний військовий контингент. Навантаження на ресурси збільшилася в рази. І сьогодні вони майже вичерпані. "Тепер Крим ризикує перетворитися на пустелю", - підкреслив Гончаренко.

Він упевнений, що Москва посилить тиск на Київ, щоб відновити постачання прісної води в Крим. І цей тиск, з його слів, буде, в тому числі, і в ході закулісних переговорів. "Ніяких розмов про відновлення поставок української води до деокупації бути не може", - підкреслив нардеп.

Він зазначив, що відповідно до міжнародних норм, відповідальність за забезпечення захоплених територій несе окупант. В даному випадку - Росія.

"Висновок з цієї ситуації простий - Крим може бути тільки українським. З Україною півострів процвітає, без України - гине. Це не політика, а економіка і здоровий глузд. Спосіб уникнути катастрофи на півострові один - російські окупанти повинні піти геть", - підкреслив Гончаренко.

Проти скреп: США провели секретні навчання у Німеччині

субота, 24 жовтень 2020, 18:26

Під час навчання було відпрацьовано об’єднання союзних держав на суші, морі, повітрі, кібер- і космічному просторі у разі конфлікту. Як зазначається, тренування Austere Challenge 2021 тривало протягом тижня. За словами директора по навчаннях та оцінці ...

COVID-19 підкрався непомітно: У Віталія Кличка виявили коронавірус

субота, 24 жовтень 2020, 18:12

Мер Києва заявив, що продовжить працювати віддалено. У суботу, 24 жовтня, київський міський голова Віталій Кличко отримав позитивний тест на COVID-19. Про це столичний мер повідомив на своїй Facebook-сторінці, передають Патріоти України. "Коронавірус п...