Російський "Газпром" спалює газ, призначений для експорту в Європейський Союз на кордоні з Фінляндією. Цей процес триває з кінця травня, коли компанія знизила поставки в ЄС. Відповідною інформацією поділилося фінське видання Yle, передають Патріоти України.
Спалювання відбувається неподалік від компресорної станції "Портова" і однойменного LNG-терміналу. Супутникові знімки системи моніторингу пожеж NASA показали, що процес розпочався 22 травня. Саме тоді "Газпром" зменшив транзит газу до Європейського Союзу і перестав використовувати на повну трубопровідні потужності, хоча ЄС оплатив поставки в повному обсязі.
Наприкінці травня спалювання зафіксували на території LNG-терміналу. А в середині червня вогонь з'явився і біля компресорної станції. Тоді "Газпром" майже втричі зменшив поставки газу — з 167 млн куб. м до 67 млн куб. м. Газ продовжують спалювати у великих обсягах протягом декількох тижнів, а величезні вогняні смолоскипи видно навіть з території Фінляндії.
Досвід війни в Україні змушує західні країни переглядати підходи до побудови систем протиповітряної оборони. Одним із головних уроків стало усвідомлення того, що для боротьби з безпілотниками недостатньо дорогих радарів та сучасних ракетних комплексів....
В ніч на середу підрозділи Сил оборони України уразили Оренбурзький газопереробний завод та єдиний у РФ гелієвий завод. Відстань – понад 1200 км від лінії бойового зіткнення, повідомив Генштаб ЗСУ 24 червня, передають Патріоти України. "На території пі...