Воєнні злочини Росії в Україні: ПАРЄ ухвалила резолюцію з закликом терміново створити спецтрибунал

Парламентська асамблея Ради Європи на засіданні 28 квітня ухвалила резолюцію з пропозицією терміново створити спеціальний міжнародний трибунал для розслідування воєнних злочинів агресії Росії проти України, передають Патріоти України.

В резолюції ПАРЄ наголошується, що перед трибуналом має постати як військово-політичне керівництво Росії, так і безпосередньо ті, хто скоював злочини. За відповідний документ проголосували 115 депутатів, не було жодного голосу проти.

Згідно з резолюцією, запропонований трибунал повинен отримати повноваження на розслідування та судове переслідування злочину агресії, імовірно скоєного політичним і військовим керівництвом РФ. Також трибунал повинен мати право видавати міжнародні ордери на арешт без обмеження імунітетом держави або очільників держав, урядів та інших державних посадовців.

Згідно з документом, трибунал має бути створений групою держав-однодумців у формі багатостороннього договору, схваленого Генасамблеєю ООН, за підтримки Ради Європи, ЄС та інших міжнародних організацій.Місце розташування пропонують у Страсбурзі.

Підписанти резолюції закликали Генасамблею ООН підтримати створення такого спеціального міжнародного трибуналу.

Зауважимо, що з ініціативи української делегації до резолюції ПАРЄ внесено пропозицію використовувати конфісковані активи підсанкційних громадян Росії для компенсації Україні та її громадянам будь-якої шкоди, заподіяної війною.

Вночі на Курщині потужно розквітла "бавовна". Ряд населених пунктів цього регіону рф знеструмлено

п’ятниця, 29 вересень 2023, 7:33

При цьому російська ППО начебто знищила 10 українських БПЛА над областю. У російському Курську в ніч проти 29 вересня прогриміли потужні вибухи. Росіяни вже заявили про атаку дронів і роботу протиповітряної оборони. . Безпілотник успішно відбомбив під...

Виробництво "шахедів" під загрозою: В Ірані спалахнула пожежа на заводі міноборони (відео)

п’ятниця, 29 вересень 2023, 7:26

У четвер, 28 вересня, спалахнула пожежа у столиці Ірану. Вогонь охопив завод, що належить міністерству оборони. Про це повідомляє AP. Засоби масової інформації повідомили про вибух та пожежу на заводі, який спеціалізується на виробництві автомобільних ...