Воєнні злочини Росії в Україні: ПАРЄ ухвалила резолюцію з закликом терміново створити спецтрибунал

Парламентська асамблея Ради Європи на засіданні 28 квітня ухвалила резолюцію з пропозицією терміново створити спеціальний міжнародний трибунал для розслідування воєнних злочинів агресії Росії проти України, передають Патріоти України.

В резолюції ПАРЄ наголошується, що перед трибуналом має постати як військово-політичне керівництво Росії, так і безпосередньо ті, хто скоював злочини. За відповідний документ проголосували 115 депутатів, не було жодного голосу проти.

Згідно з резолюцією, запропонований трибунал повинен отримати повноваження на розслідування та судове переслідування злочину агресії, імовірно скоєного політичним і військовим керівництвом РФ. Також трибунал повинен мати право видавати міжнародні ордери на арешт без обмеження імунітетом держави або очільників держав, урядів та інших державних посадовців.

Згідно з документом, трибунал має бути створений групою держав-однодумців у формі багатостороннього договору, схваленого Генасамблеєю ООН, за підтримки Ради Європи, ЄС та інших міжнародних організацій.Місце розташування пропонують у Страсбурзі.

Підписанти резолюції закликали Генасамблею ООН підтримати створення такого спеціального міжнародного трибуналу.

Зауважимо, що з ініціативи української делегації до резолюції ПАРЄ внесено пропозицію використовувати конфісковані активи підсанкційних громадян Росії для компенсації Україні та її громадянам будь-якої шкоди, заподіяної війною.

Україна отримає далекобійні снаряди від США: Речник Путіна Пєсков вже відреагував на новину

п’ятниця, 3 лютий 2023, 23:42

У Вашингтоні констатували, що готові надати нашій державі ракети, які мають великий радіус польоту. Водночас Кремль не забарився з відповіддю. У керівництві держави-терористки "попросили" звернути увагу на промову Путіна, де той каже, що начебто Росії ...

Самі зруйнували й тепер "допомагають": Окупанти цинічно похизувалися відкриттям у Сєвєродонецьку "пункту обігріву" (відео)

п’ятниця, 3 лютий 2023, 23:28

В окупованому Сєвєродонецьку Луганської області загарбники відкрили перший пункт обігріву. У місті, яке окупанти зруйнували, перетворивши на місто-привид, залишивши людей виживати без тепла і світла, та ще й замінувавши його по периметру, нелюди влашту...