Воєнний злочинець переконує, що він мирний пастир: Патріарх Кирило здивований тим, що йому заборонили поїздки до Європи

Глава Російської православної церкви патріарх Московський Кирило вважає, що запроваджені проти нього санкції несправедливі, оскільки він “нікого не ображав” і “не порушував законів”. Таку заяву церковника, який відкрито підтримує Путіна та війну проти України, передає російське видання “Комерсант”.

“Співпрацював, взаємодіяв з урядами, із громадськими організаціями, все було добре. Чому?” - дивується один з найактивніших паліїв війни у Росії.

Зрештою патріарх Кирило дійшов висновку, що санкції проти нього запроваджені тому, що Російська православна церква обрала інший “цивілізаційний шлях розвитку”.

При цьому він стверджує, що західні санкції його не лякають. “Забороняють патріархові їздити за кордон тепер? Начебто можуть цим налякати”, — каже Кирило.

Як відомо, глава РПЦ активно підтримує війну з Україною, виправдовуючи її у своїх проповідях. Зокрема, під час відеоконференції з Папою Римським Франциском він відстоював необхідність війни, стверджуючи, що Росію змусили до цього плани НАТО щодо України.

У вересні 2022 року патріарх Кирило у своїй проповіді заявив, що смерть на війні “змиває всі гріхи”, а військовим заявляв, що у них “не повинно бути жодних сумнівів щодо правильності обраного шляху”.

Санкції проти патріарха Кирила запровадили Велика Британія, Канада та Україна, він став першим росіянином, включеним до національного списку санкцій Чехії, а також отримав заборону на в'їзд до Литви.

Єврокомісія пропонувала запровадити обмеження щодо очільника РПЦ на рівні Євросоюзу, проте Угорщина заблокувала цю ініціативу, явно на прохання "байдужої до гейропських санкцій" Москви.

Позитивне рішення все ближче: Столтенберг закликав союзників НАТО дозволити Україні бити по території РФ їхнею зброєю

субота, 25 травень 2024, 4:15

Генсек Альянсу славиться тим, що завжди проявляє своє лідерство, коли щодо того чи іншого питання консенсус дозріває або вже досягнутий. Такова його роль в організації. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час інтерв'ю виданню The Economist за...

Сили оборони України планують контрнаступ на Харківщині - Bloomberg

субота, 25 травень 2024, 3:25

Українська армія зупинила просування окупантів у Вовчанську і в Липцях . Збройні сили України планують контрнаступ аби відтіснити російські війська, які захопили територію на північному сході Харківської області. Про це у п'ятницю, 24 травня, пише Blo...