На Волині 12 років тюрми за державну зраду отримав уродженець України, який під час війни добровільно пішов служити до армії Росії. Про це повідомляє Офіс генерального прокурора, передають Патріоти України.
Зазначається, що уродженець Чернівецької області, проживаючи на території РФ, добровільно вступив на військову службу. "У 2016-2019 роках він був розвідником взводу управління артилерійської батареї 20-ї окремої мотострілецької бригади у складі "південного військового округу збройних сил РФ", - повідомляє Офіс генпрокурора.
В СБУ додали, що цей громадянин України у 2009 році виїхав на постійне проживання до РФ і отримав там російський паспорт. У 2013 році його призвали на строкову військову службу до лав збройних сил РФ, а вже в 2016 році він підписав кількарічний контракт із ворожою армією.
"Там його призначили до складу 20-ї окремої мотострілецької бригади (місто Волгоград). Встановлено, що це військове з’єднання брало активну участь у бойових діях проти сил АТО на сході України", - зазначають в СБУ.
По закінченню контракту і після початку повномасштабного вторгнення РФ зрадник вирішив повернутися в Україну. Контррозвідники СБУ затримали зловмисника у травні 2022 року на території Волинської області, куди він в’їхав, прикриваючись українським паспортом.
На підставі зібраних доказів суд визнав його винним за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада) і призначив 12 років тюрми. В прокуратурі повідомили, що рік до вироку суду він перебував під вартою.
За результатами опитування інститутом IBRiS на замовлення Radio ZET, 59,7% поляків не підтримують вступ України до Європейського Союзу. Водночас 35,4% респондентів висловилися за членство України в блоці, найвищий рівень підтримки зафіксували серед виб...
Міністерство оборони Німеччини, ймовірно, відмовляється від проєкту створення найбільшого бойового корабля для Військово-морських сил країни — фрегата класу F126, передають Патріоти України. Як повідомляє Der Spiegel, проєкт зіткнувся з численними затр...