"Вони не "найманці": У посольстві розповіли про роботу над звільненням британців

Пані посол розповіла про роботу над звільненням військовополонених британців / скриншотВеликобританія робить усе можливе для звільнення британців Шона Піннера й Ейдена Асліна, яких взяли у полон і засудили до страти в "ДНР". Про це Мелінда Сіммонс, пані посол Сполученого Королівства в Україні, розповіла в інтерв’ю, передають Патріоти України.

"Це – фіктивна справа. Говорити про них як про найманців - абсолютно неприпустимо. Вони – не найманці. Вони – військовополонені. Вони воювали на основі того самого контракту, що й українці, на таких же умовах, як і ЗСУ. Вони мають права, які порушує Росія. Саме тому Росія має дотримуватися їхніх прав", - сказала Сіммонс.

Вона наголосиила, що Великобританія робить усе, що в її силах. "Наразі найважливішим є те, щоб права цих двох військовополонених повністю дотримувалися", - сказала пані посол.

Аслін і Піннер були захоплені в полон в обложеному місті Маріуполь у квітні. Це сталося після того, як їх підрозділ, що стримував російську армію протягом 48 днів, здався.

Аслін - морський піхотинець з Ньюарка, Піннер - колишній британський солдат Королівського англійського полку. Вони обидва переїхали в Україну в 2018 році і підписали військові контракти з українською армією. Сім'я Брахіма Саадуна повідомила, що він записався контрактником в українську армію в 2021 році. Попри це, РФ називає контрактників "найманцями".

Ватажок "ДНР" Денис Пушилін засумнівався в перспективі їх передачі Україні під час обміну. "В першу чергу я повинен керуватися рішенням суду, яке було прийнято. За характером тих статей, тих правопорушень, які вони вчинили, я не бачу підстав і передумов для їх помилування", - сказав він минулого тижня і додав, що суд "виніс абсолютно справедливе покарання" трьом бійцям.

Джерело: UA:Суспільне

У Криму на військовому аеродромі прогриміли вибухи, люди в паніці тікають з Новофедорівки (фото, відео)

вівторок, 9 серпень 2022, 17:07

У захопленому Російською Федерацією Криму сталися вибухи в районі військового аеродрому біля міста Саки, почалася пожежа. У Новофедорівці горіла злітна смуга і склади з боєприпасами, повідомляє в Telegram "Крым Сегодня. Новости", посилаючись на слова о...

Почалося бігство: Окупанти після обстрілу Антонівського мосту почали вивозити сім'ї з Херсона

вівторок, 9 серпень 2022, 15:56

У російських окупантів в Херсонській області почалася паніка через недавні удари українських військових по Антонівському і Каховському мостах, передають Патріоти України з посиланням на повідомлення голови Херсонської ОВА Ярослава Янушевича. За його сл...