Законопроєктом пропонується встановити кримінальну відповідальність за незаконне збагачення в разі, якщо набуті чиновником активи більш ніж на 6,5 млн грн перевищують його законні доходи. За це каратимуть позбавленням волі на строк від п'яти до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Механізм так званої громадянської конфіскації пропонується застосовувати, якщо сумнівні доходи чиновника коштують більше, ніж його законні доходи, починаючи з 1 млн грн.
"У законопроєкті два інструменти. Перше - це кримінальна відповідальність за незаконне збагачення, якщо слідство доведе, що у чиновника його незаконні активи на 6,5 млн більші, ніж його законні доходи - це кримінальна відповідальність - до 10 років позбавлення волі і, відповідно, з можливістю спеціальної конфіскації таких активів. Якщо йдеться про незаконні активи на суму від 1 мільйона гривень, то це так звана громадянська процедура - чиновник не сідає у в'язницю, але він звільняється, і незаконні доходи знову ж конфіскуються в бюджет держави", - розповіла нардеп від "Слуги народу" Анастасія Красносільська журналістам в кулуарах парламенту.
Справи про визнання необґрунтованих активів і їх стягнення в дохід держави розглядаються ВАКС, підслідні будуть Національному антикорупційному бюро (НАБУ) і Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП), в передбачених законом випадках їх будуть вести Державне бюро розслідувань (ДБР) і Генеральна прокуратура.
Україні не варто сподіватись на повернення кордонів 1991 року, оскільки у Російською Федерації є ресурси продовжувати війну. Про це повідомив екс-головнокомандувач ЗСУ, а нині посол України в Лондоні Валерій Залужний під час форуму про експорт озброєнн...
Американський президент Дональд Трамп розсердився на журналіста, який запитав про повідомлення щодо того, що США прийняли літак з Катару, який може бути використаний як Air Force One. Про це повідомляє телеканал CNN у середу, 21 травня, передають Патрі...