"Вони тут множитися починають": У Чехії винесли вирок блогерам, які розпалювали ненависть до українців

У середу, 26 жовтня, окружний суд у чеському місті Кладно відправив двох відеоблогерів Патріка Тушла та Томаша Чермака на 10 і 6 місяців до в’язниці через публічні висловлювання проти українців. Про це повідомляє видання Novinky.cz, передають Патріоти України.

Вирок було винесено того ж дня, коли суд розпочав розгляд справи. Обох фігурантів, які досі перебували під вартою, доставили до суду конвоїри. Обвинувачення було порушено прокуратурою за вчинення злочину, пов'язаного з наклепом на націю, расу, етнічну групу чи іншу групу осіб, а також за розпалювання ненависті до групи осіб або обмеження їх прав і свобод.

Згідно з обвинуваченням, у серпні цього року Патрік Тушл та Томаш Чермак транслювали в соцмережах у прямому ефірі відео, в якому зневажливо відгукувалися про українців та закликали проводити контрдемонстрації у відповідь на їхні акції в Чехії.

Зокрема, Чермак серед іншого сказав: “Українці тут починають множитися, одна демонстрація за одною. Ми повинні діяти зараз, або ми підемо до біса”. У відео також було кілька образливих і нецензурних висловлювань на адресу українців.

На суді обидва визнали невідповідність форми відео та недоречність виступу. Хоча санкція статті передбачає до трьох років позбавлення волі, суд обмежився м’якшим покаранням. Патрік Тушл перебуватиме в ув’язненні 10 місяців, його колега Томаш Чермак - всього пів року. Вирок не є остаточним, він може бути оскаржений.

"Вашингтонські відьми в екстазі": Роспропаганда зганьбилася "містикою" про Зеленського (відео)

середа, 1 лютий 2023, 7:23

Російська пропаганда не втомлюється штампувати нові фейки про українського президента Володимира Зеленського. Вже кілька місяців про українського лідера говорять крізь призму "містики". Цього разу рупори Кремля показали дивний сюжет про Зеленського та ...

"Путін знає, що вікно можливостей" на полі бою закривається, і чинитиме максимальний тиск", - Расмуссен закликав НАТО негайно дати танки Україні

середа, 1 лютий 2023, 6:49

Останні рішення "Рамштайну" змінюють ситуацію на полі бою та водночас змушують рф збільшувати воєнний тиск на Україну до прибуття важкої західної техніки, після чого "вікно можливостей" для російських військ закриється. Про це на спільному засіданні ко...