"Вони витратили багато часу": У CNN пояснили, чому Росія атакує українську енергетику навесні

Країна-агресор Росія відновила атаки на енергетичну інфраструктуру України навесні з двох причин. Про це повідомляє CNN із посиланням на українських фахівців, передають Патріоти України.

Зокрема, директор київського Центру досліджень енергетичної промисловості (EIRC) Олександр Харченко вважає, що РФ потрібен був час, щоб накопичити зброю і зібрати розвідувальні дані для цих атак.

«Ця стратегія розроблялася довго, вони витратили багато часу на її розробку, вони явно збирали розвіддані й дуже ретельно готувалися до цих атак», — зазначив він.

По-друге, росіяни могли чекати, коли українські електростанції будуть менш захищені засобами протиповітряної оборони.

Президентка енергетичного аналітичного центру DiXi Group Олена Павленко розповіла, що до зими Україна добре захистила енергетичну інфраструктуру, але навесні могла перемістити деякі засоби ППО на лінію фронту.

«Це не помилка, це просто розстановка пріоритетів. Ми подумали, що якщо зима закінчиться, можливо, ми зможемо використовувати систему ППО в інших місцях», — додала вона.

ВПК Путіна не отримає важливу сировину: Ракети знищили завод у Бєлгородській області, залишились самі руїни

вівторок, 23 червень 2026, 14:56

У Бєлгородській області РФ 23 червня здіснено ракетну атаку на крейдяний завод, передають Патріоти України з посиланням на Телеграм-канал ASTRA. Стверджується, що удар стався по Олексіївському крейдяному заводу – одному з найбільших промислових підприє...

Протиправна ставка на корупційну "конячку" Орбана підвела: Генпрокурора Угорщини відправляють у відставку через скандальні дії у справі з Ощадбанком - ЗМІ

вівторок, 23 червень 2026, 14:32

Генеральний прокурор Угорщини Габор Балінт Надь може подати у відставку через справу з українським Ощадбанком. Про це повідомляє угорське видання HVG, посилаючись на заяву прем'єр-міністра Угорщини Петера Мадяра, передають Патріоти України. За словам...