Ворог біля "морської брами" України: Наскільки Росії вдалося посилити Чорноморський флот ВМС РФ

Москва поставила собі амбітний план перетворити Чорне море, звісно разом з Азовом, на "русское озеро". А для цього потрібно було значно посилити міць флоту, що квартирує в Севастополі. З часу окупації Криму ЧФ отримав понад 20 нових бойових одиниць.

Чорноморський флот, якщо порівнювати зі стратегічними Північним і Тихоокеанським, завжди відігравав другорядну роль в радянсько-російській історії. Після розпаду СРСР значна частина його корабельного складу була «порізана на голки» через неспроможність утримувати таку кількість застарілих бойових одиниць, зазначають Патріоти України.

Втім, у 2014 році, після російської окупації Криму, ЧФ РФ отримав не тільки воєнно-стратегічне значення, а й геополітичне. Військово-морське формування Росії в Чорному морі стало демонстрацією претензій РФ на домінування в регіоні, а угруповання сил в Криму – ще й символом ударного кулака проти НАТО…

Після окупації Криму військово-політичне керівництво Росії вдалося до посилення не лише військового угруповання на анексованому півострові, а й власне Чорноморського флоту. Розпочався процес якісного й кількісного посилення ЧФ, підтягування його до показників часів СРСР. З часу окупації Криму ЧФ отримав понад 20 нових бойових одиниць. Серед них три фрегати проєкту 11356, шість підводних човнів проєкту 636, патрульні корвети проєкту 22160 і ракетні катери проєкту 21631. Усі бойові одиниці оснащені крилатими ракетами «Калібр».

Уже сьогодні в складі ЧФ налічується 74 бойових кораблів і катерів, серед яких 7 дизельних підводних човнів. Будівництво нових кораблів і катерів для ЧФ, за заявами російських посадовців, триває. А деякі експерти говорять про витіснення Росією суперників з Чорного моря та створення тут нею такого собі «Mare Nostrum». Отже, стан справ на Чорноморському флоті Росії потребує ретельного аналізу і відповідної оцінки.

Питання кількості та якості

Станом на кінець 2019 року Чорноморський флот РФ нараховував 227 одиниць плавзасобів, з них бойових кораблів та катерів – 74 одиниці (32,6% від усього корабельного складу), плавзасобів забезпечення – 153 (67,4%). Середній вік всіх плавзасобів – 30,4 року. Середній вік бойових кораблів та катерів – 20,2. Причому на одну бойову одиницю приходиться 2,07 допоміжних плавзасобів, що зумовлено не тільки незбалансованою структурою флоту, а і його низьким технічним станом. Це, своєю чергою, потребує постійного супроводження бойових кораблів в морі.

Є важіль тиску: Британський військовий пояснив, як Трамп може "наблизити Путіна до миру":

субота, 19 квітень 2025, 6:00

Кремлівський диктатор Володимир Путін «абсолютно не виявляє жодних ознак» бажання припинити бойові дії в Україні. Втім, якщо президент США Дональд Трамп змінить свою тактику, Путіна можуть змусити сісти за стіл переговорів. Таку думку висловив екскерів...

Все можуть королі... але не все: Принцу Вільяму заборонили візит до України. Стала відома реакція спадкоємця Чарльза Третього

п’ятниця, 18 квітень 2025, 23:55

Британський принц Вільям висловив розчарування працівниками свого офісу, які відмовили йому в поїздці до України. Тим більше, що його молодший брат Гаррі відвідав Львів 10 квітня. Про це пише Daily Mail з покликанням на джерела, передають Патріоти Укра...