
Радник глави Офісу президента Олексій Арестович повідомив, що Росія ввела додаткові сили на півночі Харківської області. Їхнє завдання - не пропустити українських захисників у бік Вовчанська, передають Патріоти України.
Про це він сказав в інтерв'ю російському правозахиснику Марку Фейгіну в ефірі його програми "Фейгін Live" у понеділок, 23 травня. Арестович зазначив, що саме під Вовчанськом ЗСУ могли підрізати війська РФ, що наступають на Ізюм.
"На півночі Харківської області російське командування ввело додаткові сили. Завдання – не пустити наші війська у бік Вовчанська – туди, куди вони могли б підрізати тили угруповання, що наступає під Ізюмом. Вони усвідомили цю небезпеку, за якісь п’ять днів перекинули сили і почали тиснути на північ Харківщини", – сказав він.
Арестович зазначив, що українські військові, які йшли уздовж кордону на схід, зазнали ударів, зі спробою перерізати комунікацію.
"Там є таке Рубіжне. Туди атакували, намагалися взяти, не вийшло. Але дві-три батальйонні тактичні групи, навіть одна танкова, хоробро прискакали, намагалися перемогти, загальмували, але неприємності нам створили. Таким чином, наступ на схід у нас проблематизувався", – додав радник глави ОП.
Напередодні головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив, що українські воїни звільнили від окупації 24 населені пункти у Харківській області. На звільнених територіях українські військові першими надають допомогу місцевим жителям.
Москва все ще сподівається повністю окупувати Донбас до вересня 2026 року. Загарбники продовжують спроби оточити український «пояс фортець» на Донбасі, однак заяви Москви про значні успіхи на цьому напрямку не відповідають реальній ситуації на полі бою...
Росії обговорюється можливість перенесення парламентських виборів, запланованих на вересень 2026 року, на тлі економічних проблем і посилення атак безпілотників, передають Патріоти України. Про це повідомляє “Медуза” з посиланням на джерела, близькі до...