Українські військові змушені економити боєприпаси через скорочення надходжень західної військової допомоги, зокрема снаряди. Про це українські військові розповіли журналістам BBC, що побували на передовій.
Нагадаємо, до кінця 2023 року Україна отримає 500 тисяч снарядів від Європи. При цьому європейці визнають, що з постачанням обіцяного 1 млн боєприпасів буде "невелика затримка".
За інформацією німецької газети Welt, Україна планує новий контрнаступ у 2024 році. І він, очевидно, буде таким, яким його планував головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний на літню компанію 2023 року.
Видання пише, що навіть попри те, що поточний контрнаступ "зайшов у глухий кут", і Захід вагається з його підтримкою, є ознаки того, що Україна готує новий план.
"Багато хто забуває, що більшість танків і бронетранспортерів все ще є, і що багато обіцяного озброєння все ще постачається", – заявив німецький експерт з питань безпеки і політичний консультант Ніко Ланге.
Це стосується, наприклад, 200 німецьких танків Leopard 1, з яких лише близько 30 прибули в Україну.
Також стверджується, що Україна досі має доступ до понад 95% усіх систем озброєння, поставлених Заходом, оскільки вони ще не були використані в контрнаступі. Це результат оцінок голландського вебсайту Oryx, який аналізує дані про постачання та знищення військової техніки.
Видання нагадує, що українські підрозділи утримують плацдарм поблизу Херсона на тимчасово окупованому Росією березі Дніпра. Звідси лише 60 кілометрів до Криму. Це слабке місце для російської армії відтоді, як Україна змусила Чорноморський флот відступити. А багато російських систем ППО були знищені, як і інші військові об'єкти РФ.
Стверджується, що головнокомандувач Залужний ніколи не був прихильником наступу без підтримки з повітря, і погодився на нього лише "з політичних мотивів", але згодом "великий контрнаступ", який мав привести до Мелітополя і Бердянська, був зрештою скасований.
Також журналісти нагодошують, що Залужний, вирішивши атакувати невеликими піхотними підрозділами, зберіг життя своїх солдатів і більшість західних систем зброї, й виграв важливий час.
"Україна, ймовірно, збирає ресурси для нового контрнаступу наступного року. Однією з відправних точок може стати плацдарм у Херсоні. Маючи необхідні винищувачі, бойові вертольоти й безпілотники, Україна могла б забезпечити достатню підтримку для просування своїх військ, тим більше, що в цьому регіоні майже немає російських укріплень. Це був би саме той контрнаступ, який, ймовірно, мав на увазі Залужний з самого початку", – йдеться у статті.
Головною подією після 21.04.2019, звісно, є початок повномасштабного вторгнення росії. Бачу, піднімається хвиля публікацій «путін усе одно напав би». Це хибна спроба: путін напав у 2014. Питання в тому, наскільки влада була готова до ескалації – і наск...
Загрози глобальному економічному зростанню підвищуються, на тлі того, як торговельний шок, спричинений Сполученими Штатами, руйнує довіру та обвалює фінансові ринки. Про це йдеться в дослідженні Financial Times, підготовленому напередодні ключових зуст...