Ворог не полишає мрій? У ГУР оцінили, чи можуть окупанти влаштувати новий наступ на Київ

Керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявив, що наразі загрози наступу військ Росії на Київ немає. За його словами, жодних змін у ситуації на півночі не спостерігається, передають Патріоти України.

Відповідну заяву він зробив в інтерв'ю "BBC Україна", яке було опубліковано 22 квітня. Зокрема, він зазначив, що зараз говорити про загрозу атаки РФ на північ "безпідставно".На запитання, чи не змінилася ситуація щодо цього, Буданов сказав: "Не змінилася, абсолютно".

Крім того, керівник ГУР прокоментував слова директора ЦРУ Вільяма Бернса, який розповідав, що напередодні вторгнення приїжджав до Києва і передавав дані про плани РФ, зокрема й щодо висадки в Гостомелі, однак президент Володимир Зеленський вважав цю інформацію бездоказовою і не вірив в божевільність російського диктатора Путіна аж до такої міри.

"Я дуже поважаю пана Бернса. Особисто його знаю. В принципі, пишаюсь цим знайомством моїм. І я думаю, що це не було б коректно публічно коментувати його вислови. Так само, я думаю, що він не погодився б зробити те саме, якщо б ви його запитали про мене. Він свою позицію висловив. Ви можете її сприймати чи не сприймати. Це ваша особиста справа", – сказав Буданов.

Водночас він підтвердив, що українська розвідка мала аналогічну інформацію про майбутню агресію росіян. Щодо даних про плани РФ на висадку в Гостомелі Буданов сказав:

"Послухайте. Є ж історії, які неможливо вже викреслити. Здається, в жовтні ми ж перші публічно сказали, що, так, ситуація загрозлива, планується так, так і так. Якщо піднімете (архівні новини), то там була така схема показана, на якій стрілочки були, як, куди, що має піти. Просто звірте з тим, що зрештою сталося".

На питання, чи передавалася ця інформація президенту та якою була відповідь, керівник ГУР заявив, що зараз не розмовлятиме на цей рахунок.

Відступу від "Формули миру" Зеленського не буде: Підсумковий документ Саміту миру, який підпишуть держави-учасниці, не пройде у невигідній для України редакції - ЗМІ

четвер, 13 червень 2024, 17:19

У Швейцарії виправили проблемні положення підсумкового документа Саміту миру, який міг мати небажані наслідки для України, повідомляє "ЄвроПравда". . Нагадаємо, 28 травня з Берна до усіх столиць країн-учасниць саміту передали компромісний варіант підс...

Сунак і консерватори на порозі поразки: Фаворит на посаду прем'єра Британії, лідер лейбористів Кір Стармер розповів щодо своєї політики стосовно України

четвер, 13 червень 2024, 16:56

Парламентські вибори у Великій Британії відбудуться 4 липня 2024 року. Вони визначатимуть склад Палати громад, яка, зі свого боку, визначатиме уряд Великої Британії. Згідно опитувань, лейбористи значно випереджають консерваторів у симпатіях виборців. Л...