Італія передає Україні скорострільні гаубиці FH70: В чому їхня особливість

Уряд Італії готує новий (вже 3-ий за рахунком) потужний пакет військової допомоги для України. Очікується, що про нього оголосять 19 травня. Повний список засекречений, проте достовірно відомо, що туди точно увійдуть гаубиці FH70, міномети, ПЗРК Stinger, кулемети, броньовані позашляховики Lince, а також боєприпаси, передають Патріоти України.

155-міліметрова FH70 являє собою артилерійську систему, котра почала надходити на озброєння НАТО 1978 року. За рядом характеристик дещо поступається більш сучасній американсько-британській M777, котра вже з'явилась на озброєнні ЗСУ. Втім не поступається найбільш масовій з відносно нових гаубиць РФ, 152-меліметровій 2А65, розробки 1987 року.

Завдяки автоматизованому завантаженню снарядів досвідчений екіпаж може з FH70 робити постріли через кожні 10 секунд, а перші три снаряди випускаються лише протягом 15 секунд.

FH70 б'є 43-кілограмовими осколково-фугасними снарядами L15A1. Максимальна дальність польоту – 24-30 км в залежності від снарядів.

Зокрема, система знаходиться на озброєнні армій Німеччини, Італії, Великобританії, Японії, Естонії, Норвегії, Нідерландів і ряду інших країн.

Інша, не менш багатообіцяльна техніка – обіцяні броньовані позашляховики Lince, здатні протистояти мінам. Окупанти теж мають такі у своєму оснащенні, проте більша частина з них діставалася в результаті силам ЗСУ.

Двоє вже під вартою: Депутати, коп та податківці з деокупованої Харківщини отримали підозри про державну зраду (фото)

четвер, 6 жовтень 2022, 14:00

Іще шістьох зрадників та колаборантів викрили на звільнених територіях Харківської області. Під час тимчасової окупації Харківської області вони добровільно приєдналися до росіян і допомагали їм розграбовувати регіон та переслідувати мешканців. Про це ...

Голові НБУ повідомили про підозру - САП

четвер, 6 жовтень 2022, 13:29

Голові Національного банку України Кирилу Шевченку повідомлено про підозру. Про це в Facebook повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура, передають Патріоти України. Згідно з повідомленням, факти, викладені в повідомленні про підозру, не стос...