"Впливають на дипломатів, економістів, журналістів": Ексспівробітник СБУ розповів, як працює шпигунська мережа РФ у світі

Російська шпигунська мережа продовжує функціонувати у світі. Агенти РФ є й в Україні, а світовими столицями шпигунства, в яких працюють зокрема й російські шпигуни, є Відень (Австрія) та Женева (Швейцарія), передають Патріоти України.

Про це в коментарі OBOZ.UA розповів військовий експерт і колишній співробітник СБУ Іван Ступак. "Наші дипломати кажуть так: ми орієнтовно знаємо десь 10-15 російських дипломатичних представників у Відні. Із майже сотні. Хто решта? Ми гадки не маємо. Що це за люди? Чим вони займаються? Який у них функціонал? Куди вони переміщуються?" – сказав він. У Швейцарії аналогічна ситуація.

Агенти РФ отримують дипломатичні паспорти, які дають їм можливість пересуватися майже всіма країнами ЄС та імунітет. Їх не можна обшукати, затримати. З країни осіб із дипломатичними паспортами можна вислати лише в тому випадку, якщо вони будуть зловлені на гарячому.

"Що вони можуть робити? Вони можуть робити певні закладки в лісі. Поїхати, наприклад, з Відня до чеського Брно, зайти в ліс 200 метрів і під якоюсь каменюкою закласти певний пакунок. І цей пакунок буде лежати місяць, два, три, рік, а потім за ним приїде якась людина, яка теж отримає від іншої людини координати. Вона забере і виконає певне завдання", – каже Ступак.

Він припустив, що пістолет Макарова, з якого в Іспанії вбили російського пілота Максима Кузьмінова, який перегнав в Україну гелікоптер, був таким чином свого часу закладений десь в лісі російськими військовими розвідниками або дипломатами.

"Тобто присутність російської агентури дійсно є. Вони впливають на дипломатів, на економістів, на журналістів. Десь добрим словом, добрим словом і переконанням, добрим словом, переконанням і шантажем, погрозами, а де просто грошима, а де просто знаходять люди, які люблять Росію", – зазначив ексспівробітник СБУ.

Російські агенти в Україні

До 2014 року росіяни приїздили в нашу країну майже вільно, бо вона вважалася "дружньою". Після 2014 цей потік суттєво обмежився, авіасполучення вже не було, проте залізничне сполучення залишалося. Завдяки цьому російські агенти мали можливість вербувати людей, купляти та переконувати їх працювати на користь РФ.

Повномасштабна війна з РФ багато чого змінила, каже експерт. Деякі люди, які мали проросійські погляди, відмовлялися від співпраці з Москвою.

"Після повномасштабки вони кажуть: ми зафіксували такі ось зміни настрою, коли ця людина зв'язується з росіянами, каже, так, одна справа, коли я вас підтримую, бо я в це вірю, а інша справа повномасштабка. І я повністю перериваю з вами зв'язки. Все, закрили тему, я видаляю ваш номер, забудьте про мене, все, закрита тема", – переказав Ступак слова своїх колишніх колег, які слідкують за людьми з проросійськими поглядами.

На жаль, в Україні є люди, які продовжують співпрацювати з Росією. Росіяни пропонують їм гроші, комусь великі, а комусь максимально дрібні суми. Наприклад, 2022 року хлопцю заплатили 20 гривень за те, що він дав координати мосту в Дніпропетровській області.

Не тільки "сук*н син": Байден відкинувши притаманну йому дипломатичність знов жорстко висловився про кремлівського фюрера. В Москві вкотре буде істерика

неділя, 26 травень 2024, 17:58

Путін вкрай хворобливо переносить різкі слова про себе від очільника Білого дому. Адже це свідчить про неготовність домовлятися з недоімперією про поділ сфер впливу. Зате американським воякам, до котрих звертався Байден, подобається така прямолінійність

Його б у Харків на постійне проживання: Шольц в істериці через дотискання Байдена щодо дозволу бити по Росії натівським озброєнням

неділя, 26 травень 2024, 17:50

Голос канцлера Німеччини одиноко лунає серед союзників України. Ніхто до кінця не розуміє його мотивацію. Чи то надзвичайний вроджений страх, чи то ворох компромату у Москви, чи два чинники одночасно. Лідерство Німеччини в Європі потерпає все більше