
Аеророзвідники 11 бригади імені М. Грушевського Південного оперативно-територіального об'єднання Національної гвардії України знищили російський броньований тягач "Ведмідь" на південному напрямку. Про це повідомили в пресслужбі Південного оперативно-територіального об'єднання Національної гвардії України у Facebook, передають Патріоти України.
"Нацгвардійці вполювали "Ведмедя". На південному напрямку аеророзвідниками 11 бригади ім. М. Грушевського Південного оперативно-територіального об'єднання Національної гвардії України уражено броньований тягач військ РФ", — йдеться у повідомленні.
Національна гвардія опублікувала відео, на якому видно, як безпілотний літальний апарат переслідує броньований тягач російських військових. Після того, як "Ведмідь" потрапляє під ціль дрона, відбувається ураження військової техніки РФ.
Броньований тягач "Ведмідь" на базі шасі КамАЗ-63501 призначений для транспортування важких артилерійських гармат, які буксируються, і систем до 12 тонн, зокрема 152-мм гаубиць-гармат. 2А65 "Мста-Б"та 152-мм гармат 2А36 "Гіацинт-Б".
Тягач оснащений багатопаливним двигуном V8 потужністю 360 л, він може розігратися до 95 кілометрів за годину. Крім цього, "Ведмідь" обладнаний механізмом навантаження та вивантаження — кран-маніпулятор ІМ-50 — вантажопідйомністю до двох тисяч кілограмів та максимальним вильотом стріли до 6,14 метра.
Українські сили не дозволяють Росії використовувати тимчасово окуповані території як інструмент для затягування війни та закріплення окупації. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час вечірнього відеозвернення в середу, 24 червня. "На півдн...
У Росії навесні 2026 року потік охочих підписати контракт із Міноборони скоротився приблизно на третину порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це йдеться у матеріалі «Верстки», передають Патріоти України. За даними видання, у квітні 2026 р...