Rafale поніс першу підтверджену бойову втрату в своїй історії, більше того, це був перший одномісний Rafale EH, який посилив повітряні сили Індії, передають Патріоти України.
Все вказує на те, що на рахунку збройних сил Пакистану - перший збитий під час бойових дій винищувач Rafale від Dassault Aviation. Це сталось під час індійської так званої "Операції Сіндур" з завданням ударів по цілях на території Пакистану.
До цього часу ці французькі літаки, які експлуатуються з 2000 року, ніколи втрат не зазнавали. Хоча з іншого боку, й не воювали в умовах, коли противник має власну авіацію та протиповітряну оборону.
Як мінімум з'явились доволі достовірні фото з уламком вертикального стабілізатора винищувача, який відповідає Rafale. А також містить відповідний напис та інше маркування, яке відповідає цьому літаку. Також у Пакистані заявляли, що їм вдалось збити індійські літаки, включно з Rafale.
Уламки літака були знайдені поряд з містом Батгінда на півдні індійського штату Пенджаб у 83 км від кордону з Пакистаном. Наразі подробиць збиття Rafale немає, як і інформацію щодо долі його пілота.
Доволі символічним є те, що пакистанці не просто першими збили цей французький винищувач, а й те, що знищений літак мав номер BS-001. І це був перший одномісний Rafale EH у версії для Індії, який був поставлений разом із першою партією одномісних літаків у листопаді 2020 року. Водночас взагалі першим Rafale у строю індійських повітряних сил був двомісний Rafale DH з номером RB-001 і він був переданий осінню 2019 року.
Зазначимо, що для повітряних сил Індії це перше бойове використання Rafale. Але ця машина, під час мирної експлуатації не зазнавала аварій та катастроф, що доволі сильно контрастує з регулярними вратами російських винищувачів, які б'ються без зовнішнього впливу. Наприклад, з 2009 року Індія втратила 11 Су-30МКИ.
А для самого Rafale це вже далеко не перша участь у бойових діях, але, як зазначалось, перше серйозне випробування. Бо зрештою у Пакистану близько 400 винищувачів різних, здебільшого застарілих типів. Найбільш сучасними літаками у його строю є основою повітряних сил є 18 F-16 Block 52, 44 F-16 MLU, 20 китайських J-10C та понад 120 китайсько-пакистанських JF-17 у різних версіях.
JF-17 ПС Пакистану
Щодо систем ППО, то пакистанці мають у строю серед найбільш далекобійних систем китайські HQ-9, які є копіями С-300, а також китайські ЗРК середньої дальності HQ-16, які мають заявлену дальність дії до 40 км. Також не варто виключати ЗРК малої дальності, французькі Crotale та їх китайські копії HQ-7, яких у пакистанців більш ніж вагома кількість (понад 140).
Нагадаємо, що єдиний оператор Rafale, який має бойовий досвід його використання - Франції. Бойовий дебют машини припав на 2002 рік - участь в операції в Афганістані. При цьому це були палубні Rafale M, які експлуатувались з авіаносця Charles de Gaulle. У 2007 році Rafale й повітряних сил Франції також взяли участь у війні в Афганістані. У 2011 році використовувались у місії Harmattan для ударів по Лівії, у 2013 - у Малі, у 2014 - в Іраку. Загалом за весь час відомо про втрату семи Rafale, з них чотири морські Rafale M. При цьому у двох інцидентах було втрачено по два літаки через зіткнення.
Між Пакистаном та Індією стався масштабний повітряний бій. Ця битва стала одним з найбільших і найдовших боїв сучасності. Про це повідомляє CNN з посиланням на пакистанське поінформоване джерело, передають Патріоти України. Зазначається, що 125 винищув...
США перейменують Перську затоку на Аравійську. Про це президент Дональд Трамп планує оголосити під час візиту в Саудівську Аравію наступного тижня, передають Патріоти України з посиланням на Associated Press. . Зазначається, що арабські країни наполяг...