США відправлять в Україну передову систему протиповітряної оборони, повідомили в Білому домі на тлі масованих ракетних атак по всій території України, які Росія веде останні дні по цивільних об'єктах. За даними ЗМІ, йдеться про комплекси NASAMS, передають Патріоти України.
27 червня радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван повідомив, що Вашингтон відправить в Україну системи протиповітряної оборони середньої та великої дальності в рамках нового пакета допомоги. "Сполучені Штати мають намір доопрацювати пакет, який містить передові засоби протиповітряної оборони середньої та великої дальності для українців", – сказав Салліван, але не надав подробиць, які це будуть системи. За його словами, пакет також міститиме "деякі інші предмети, які є нагально потрібними, зокрема боєприпаси для артилерійських і протибатарейних радіолокаційних систем". Обладнання буде оплачено за рахунок екстреного фінансування, яке Конгрес надав для допомоги Україні.
Напередодні американський телеканал CNN повідомляв, що вже цього тижня Сполучені Штати планують оголосити про передачу Україні передових систем протиракетної оборони середньої та великої дальності.
За словами співрозмовників телеканалу, допомога буде передана у відповідь на відповідні запити з боку України. Крім цього, ймовірно, буде оголошено про іншу військову допомогу, яка містить додаткові артилерійські боєприпаси і контрбатарейні радари, додали джерела.
Прохання передати саме NASAMS для України офіційно озвучив 30 березня президент Володимир Зеленський у своєму зверненні до парламентаріїв Норвегії. Також отримання цих ЗРК було закладено у Візію Повітряних сил у 2020 році.
Водночас телеканал зазначає, що це складна техніка, тому українські військові мають бути навченими нею керувати.
Напередодні стало відомо, що Іспанія розгорнула батарею NASAMS у Латвії в рамках нарощування присутності НАТО в Балтійському регіоні.
Що таке NASAMS Пересувний зенітний ракетний комплекс NASAMS (Norwegian Advanced Surface-to-Air Missile System) середньої дальності призначений для ураження повітряних цілей на малих і середніх висотах за будь-яких погодних умов. Це спільна американо-норвезька розробка компаній Raytheon і Kongsberg. У 1994 році її було прийнято на озброєння ВПС Норвегії.
Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) подала позов до Вищого антикорупційного суду про визнання необґрунтованою та конфіскацію частини майна, що оформлене на родичку чинного міністра аграрної політики та продовольства Віталія Коваля, передают...
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 09.05.25 орієнтовно склали: