Щонайменше дві машини комплексу "Панцир-С1", які Росія поставила до Ефіопії, були виведені з ладу прямим влученням у них блискавки. Це трапилось у той час, коли ці комплекси дуже потрібні Ефіопії для захисту нової греблі на річці Блакитний Ніл від можливої повітряної атаки з боку Єгипта. Цю інформацію Defense Express повідомив представник однієї з українських оборонно-промислових компаній з посиланням на зустрічі з фахівцями на території Ефіопії, передають Патріоти України.
Зараз боєздатні "Панцирі" для Ефіопії особливо важливі. "Причина влучення блискавки у російські зенітні ракетно-гарматні комплекси "Панцир-С1" - нехтування їхніми розрахунками заходів з заземлення. Адже комплекси були розміщені у зоні з великою товщиною скального грунту.
Прорубити в глибину декілька метрів граніту було складно. А камінь фактично є ізолятором. Тож заземлення комлексів, що передбачають заходи безпеки, зроблено не було. Під час грози у "незаземлений" "Панцир" влучила блискавка.
Вона спричинила виведення з ладу значної кількості електронного устаткування. Бойова машина непридатна для виконання завдань завдань за призначенням. Таких випадків було щонайменще два", - повідомив співрозмовник агенства.
Грози та потужні блискавки - достатньо розповсюджене природнє явище у Ефіопі у сезон дощів, який триває з середини червня до вересня. Росія поставила поставила до Ефіопії декілька зенітних ракетно-гарматних комплексів "Панцир-С1" у 2019 році. Ці нові комплекси були розгорнуті в районі "Греблі великого відродження Ефіопії" - гідроелектростанції "Хідасе", будівництво якої наближається для завершення.
Ефіопія приступила до спорудження на Блакитному Нілі (права притока Нілу) найбільшої в Африці ГЕС Хідасе у 2011 році. Об'єкт вартістю 4,6 млрд доларів готовий майже на 80%.
Нова гребля, що розташованана річці Блакитний Ніл, як вважається, може серйозно зменшити обсяг води, що надходить на територію Єгипту та Судану. Ефіопія приступила до спорудження на Блакитному Нілі найбільшої в Африці ГЕС Хідасе у 2011 році.
Прем'єр-міністр Ефіопії Абій Ахмед Алі 7 липня заявив, що країна почне заповнювати водосховище ГЕС "Хідасе" в липні, щоб скористатися початком сезону дощів. За його словами, ніякого збитку Єгипту та Судану цей процес не завдасть. Але в Каїрі і Хартумі до запевнень ефіопських керівників ставляться скептично. Підстави для такого ставлення у сусідів Ефіопії є.
Досить сказати, що для заповнення резервуара потрібна майже половина річного стоку Нілу. І тому в результаті роботи ефіопської ГЕС на Нілі може виникнути нестача води, яка призведе до численних економічних та екологічних проблем.
15 січня 2020 року президент Єгипту Абдель Фаттах ас-Сісі заявив про небажання країни вступати у військовий конфлікт за річкові ресурси, але закликав при цьому Ефіопію не намагатися скоротити доступ Єгипту до необхідних обсягів води.
На вимогу Каїра введення в дію греблі "Відродження" у липні обговорювалося на Раді безпеки ООН. Єгипет погрожує Аддіс-Абебі "наслідками", якщо вона почне заповнювати резервуар без підписання угоди, в якому буде чітко прописано, як буде працювати гребля.
Під час недавньої поїздки на авіабазу президент Сісі закликав єгипетських військових льотчиків "бути готовими виконати будь-яку місію як в межах наших кордонів, так і за ними, якщо знадобиться".
Ефіопія налаштована не менше войовничо. Прем'єр-міністр Ефіопії Абій Ахмед, до речі, минулорічний лауреат Нобелівської премії миру, попередив: "Ніяка сила не зможе перешкодити Ефіопії побудувати греблю. Якщо знадобиться воювати, то мільйони наших громадян готові до війни".
Коли в уряду закінчилися гроші, то кошти на будівництво нової ГЕС збирали всі жителі країни. Тож зараз свя Ефіопія в єдиному патріотичному пориві чекає наповнення водою сховища перед греблею. У разі загострення конфлікту з АРЄ "Панцирі" планується використовувати для перехоплення ворожих літаків, а скоріш - ракет, адже єгипетські літаки навряд чи будуть заходити в їхню зону ураження. Тому боєздатні "Панцирі" для Ефіопії вкрай важливі.
Запроваджені США санкції проти «Газпромбанку» ставлять під загрозу енергетичну безпеку деяких країн Центральної Європи. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, повідомляють Патріоти України з посиланням на Bloomberg. За словами ...
Росія знайде способи розрахунків за газ після того, як США ввели санкції щодо Газпромбанку. Про це сказав речник Кремля Дмитро Пєсков, повідомляють Патріоти України із посиланням на російські ЗМІ. "Варіанти будуть знайдені якісь. Повністю блокуючі захо...