Все через Росію: Естонія та Латвія купують німецьку систему ППО Iris-T

Естонія і Латвія уклали угоду про купівлю німецької системи протиповітряної оборони Iris-T, передають Патріоти України.

«Це, безумовно, найбільша оборонна інвестиція в історії Естонії», — заявив журналістам міністр оборони Естонії Ханно Певкур.

Згідно із заявою, вартість замовлення становить близько одного мільярда євро. «Варварська війна росії в Україні показала, що протиповітряна оборона має вирішальне значення для захисту збройних сил і життєво важливої інфраструктури від повітряних атак».

Підписання контракту відбулося на заводі німецького виробника Diehl у Ротенбаху поблизу Нюрнберга в Баварії. Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус сказав, що він дуже задоволений тим, що Естонія і Латвія вирішили придбати ЗРК Iris-T. За його словами, це посилить європейську протиповітряну оборону.

Під час візиту до Німеччини Ханно Певкур і його латвійська колега Інара Мурнієце також підписали меморандум про взаєморозуміння щодо майбутньої участі в ініційованій Німеччиною системі протиповітряної оборони «Європейський небесний щит».

Наразі 19 європейських держав об'єднали свої зусилля в цій ініціативі під керівництвом Німеччини. Метою захисного щита, який був запущений після російського вторгнення в Україну, є закриття прогалин у протиповітряній обороні.

У Бундестазі заявили, що Україна має право бити ракетами Taurus по Росії, але є нюанс

субота, 30 вересень 2023, 15:55

Німеччина має якнайшвидше передати Україні крилаті ракети Taurus. А українці мають повне право атакувати військові об’єкти на російській території будь-якою зброєю незалежно від її походження. Про це заявила голова оборонного комітету німецького парлам...

Постачання іранських ракет до РФ: У ГУР Міноборони пообіцяли "вжити заходів"

субота, 30 вересень 2023, 15:40

Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов повідомив, що існує загроза придбання Росією іранських балістичних ракет, однак українське розвідувальне відомство “вживає заходів”, щоб цього не сталося. Про це він сказав у коме...