Якби не знати, як себе поводив Берлін на Паризькому саміті та після нього, особливо в контексті ноу-хау з Консультативною радою, то з "таємного" візита Козака у німецьку канцелярію можна було б продукувати зраду. Таку думку на власній сторінці у Facebook висловила Марія Золкіна, політичний аналітик Фонду "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва", передають Патріоти України.
"Поки що реальних підстав для цього – не бачу. Навпаки, логіка німців може бути якраз зворотньою. Так, Консультативну раду Берлін не оцінив і приєднуватися до такого формату де-факто прямих переговорів бажання не виявив.
Російська логіка максимальної формалізації Мінської ТКГ (пропонували на початку квітня) теж ентузіазму не викликала. Натомість нова українська пропозиція з посиленням робочих підгруп за рахунок переселенців – виглядає достатньо зваженою та логічною. І точно додає українській стороні бонусів в очах західних партнерів. Але от одна проблема з цією пропозицією: вона точно не влаштовує росіян.
Саме тому, що така формула – це не Консультативна рада. Тут не планується ані присвоєння ОРДЛО де-факто статусу учасників перемовин, ані надання документам обов'язкової сили, ані штучний "перекос" в бік політичної підгрупи, адже посилитися мають всі, а не одна. І це всі розуміють.
В такому вигляді це нічого не дає Москві. Тому цілком припускаю, що зондаж компромісів і був причиною цього не надто таємного візиту, адже все впирається в позицію Кремля. А задача української групи має лишатися незмінною: ні – зміні статусу як учасників, так і документів. Ні – будь-якому формальному закріпленню на папері "консультацій/діалогів/переговорів тощо" між Україною та ОРДЛО (навіть, включно з переселенцями).
Підозрюю, що росіяни на таке розширення робочих підгруп за рахунок переселенців і, симетрично, "цивільних активістів" окупованих районів погодитися можуть. За однієї умови: якщо або статус документів змінять на обов'язковий, і/або підпишуть умовний протокол про консультації, де і буде закріплюватися, що ці представники ОРДЛО (і переселенці – теж) ведуть переговори/консультації з Україною. Ну потрібний росіянам бодай якийсь папірець про процедуру таких консультацій. Україні – не тільки непотрібний, але і шкідливий. Тому те, що пропонує Україна і можуть підтримати німці, росіянам не підходить. Подивимося".
Повітряні сили ЗСУ 12 липня оприлюднили у Facebook відео роботи зенітного артилерійського комплексу Skynex компанії Rheinmetall по російських БПЛА, передають Патріоти України. Військові наголосили, що час і місце залишать у таємниці, але зазначили, що ...
Росія та Білорусь планують створити спільний штучний інтелект «на основі традиційних цінностей», який, за оцінкою Центру протидії дезінформації, може стати інструментом посиленого контролю над громадянами. Детальніше про це пише ЦПД у Telegram, передаю...