"Всередині армії починаються ледь не бунти": Експерт вказав на проблеми військ Путіна і оцінив спроможності російського ВПК

Країна-агресор Росія за 19-ть місяців повномасштабної війни проти України вичерпала можливості свого військово-промислового комплексу й на сьогодні має великі проблеми із запасом техніки. Попри заяви про збільшення військових витрат на 2024 рік, нині ворог не здатен виготовляти по 300 ракет на місяць і розконсервувати тисячі танків, як про це кричить кремлівська пропаганда.Таку думку в інтерв’ю "Обозревателю"висловив ветеран російсько-української війни, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман, мпередають Патріоти України.

За його словами, росіянам потрібна велика пауза на пів року чи рік, щоб сформувати нові сили, але українці не мають права давати їм цей час.

"Наша розвідка й розвідки західних союзників, аналізуючи можливості Росії з вироблення зброї, дійшли висновку, що вона не здатна суттєво збільшити його, що б вони там не казали. Тому збільшення військових витрат, думаю, може бути пов’язано безпосередньо з фінансуванням людей, яких вони хочуть долучити до війни. Наприклад, на зарплати військовим", – пояснив він розширення російського бюджету-2024 саме на ВПК.

Експерт каже, що всередині путінської армії починаються ледь не бунти через великі затримки із виплатами, які й так набагато менші, ніж обіцялося. Командування ЗС РФ цього боїться, адже розуміє, що невдоволені солдати можуть розвернути зброю в інший бік.

Гетьман також навів кілька цифр щодо спроможностей російського ВПК. Так, за його підрахунками, росіяни можуть виробляти близько 1,5 млн снарядів на рік, що дає окупантам можливість робити до 4100 пострілів на день.

"Цього замало, їм потрібно удвічі більше – 10 000 пострілів на день. Але збільшити виробництво снарядів у Росії не здатні. Буде, наприклад, 1,5 млн плюс сто. Не сто тисяч, просто сто", – вважає ветеран війни.

Він не виключає, що бюджетні кошти агресор спрямує на закупівлю снарядів за кордоном, наприклад, у Північної Кореї.

Якщо ж говорити про виробництво ракет у РФ, то, за словами Гетьмана, там можуть створювати на місяць близько 50 далекобійних ракет – "Калібр", "Кинджал", "Іскандер", Х-101, Х-555.

"Більше не здатні. Можливо збільшити виробництво усього на декілька відсотків. Вони не можуть виробляти 300 ракет на місяць. Так, є залишки старих ракет, наприклад, Х-22, декілька тисяч ракет від комплексу С-300, якими вони можуть обстрілювати прикордонні чи прифронтові території. Але це і все", – запевнив він.

Щодо важкої техніки, то промисловість РФ може виготовляти 900 одиниць на рік: приблизно 450 танків і 450 броньованих машин, БТР і БМП. Тобто, каже Гетьман, йдеться про один танк на день, але ЗСУ на фронті знищують за день значно більше ворожої бронетехніки.

"Суттєво збільшити виробництво вони також не здатні. Тому, навіть не зважаючи про розмови про 15 тисяч танків на складах стратегічного зберігання, з них до ладу можна довести 3-4 тисячі. У РФ вже почали це робити і практично вичерпали усі запаси. Решта просто не підлягає поновленню, неможливо їх довести до такого стану, щоб вони хоча б їздили. Навіть був жарт про те, що росіяни будуть знімати танки з постаментів й робити нову танкову армію. Цілком можливо, що так воно і буде", – заявив експерт про можливості російського ВПК.

За ого словами, всі ці розмови про те, що росіяни можуть виробити щось таке, чого українці ніколи не бачили, – це пусті балачки. Єдине, що може зробити агресор, – оголосити повну мобілізацію й нахапати в окупаційну армію всіх, кого можна.

Гетьман вважає, що в такому разі може йтися про мільйон людей без важкої техніки, артилерії і снарядів, озброєні автоматами Калашникова і гвинтівками Мосіна – тобто легка піхота.

"Так само, як 25-та армія. Вона виглядає начебто дуже страшно. Так, 17 тисяч людей – це чимало. Але це 17 тисяч людей, які погано озброєні, які не мають важкою техніки, а ще не знають, як поводитися із зброєю і з якого боку її тримати. Тобто ця армія не є потужною бойовою силою", – підсумував Гетьман, говорячи про можливості РФ посилити військо для продовження війни проти України.

"Цар віддав наказ": Військовий аналітик пояснив, чому росіяни вчепилися у Мар'їнку

четвер, 7 грудень 2023, 9:14

Військовий аналітик, полковник запасу ЗСУ Петро Черник пояснив, чому останнім часом російські окупанти окрім Авдіївки, зосередили свої зусилля на місті Мар'їнка Донецької області, яке фактично повністю зруйноване, передають Патріоти України. В ефірі за...

"Треба давати здачу": Недобитий українськими диверсантами зрадник Царьов знов занервував після ліквідації свого собрата Киви

четвер, 7 грудень 2023, 8:56

Запроданець щиро сподівається, що недоімперії витрачатиме додатково дефіцитні ресурси, щоб рятувати вже використаний непотріб, як він та інші третьосортні перебіжчики-безділтники. Колишній нардеп Олег Царьов прокоментував ліквідацію екснардепа-зрадника...