"Всі, хто лишається в Росії є співучасниками злочину. Як усі німці були співучасниками звірств Гітлера", - Фурса

"Вже місяць пропоную всім знайомим ментальний експеримент. Якщо у вас є кнопка, натиском якої ви випаровуєте всіх власників російських паспортів, які проживають в Росії, чи натиснете ви чи ні. Більшість натискає. Є меншість. Яка каже, що там є невинні. І що якщо ми зробимо так, то станемо в один ряд із Путіним", - пише інвестиційний банкір Сергій Фурса на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

"Але Буча… Там не було Путіна особисто. Там були оці прості росіяни. Чи прості кадирівці. Глибинний нарід. Який і породив Путіна. Це не Путін наказуєме їм убивати, це вони раді зробити так, щоб на чолі їх країни стояв такий нелюдь. Путін породження Росії, а не Росія породження Путіна.
Те, що прийшло до нас по наказу Путіна - то варварське зло, середньовічна навала. Ми бачили, що відбувається, коли нема сил у суспільства чинити опір. Коли немає власної держави і власної армії. Тепер більше людей розуміє афганців, які тікали на шасі літаків з Кабула. Вони тікали від темряви.
Темряви, яку ми побачили на фото з Бучі. Темряви, яку несуть із собою «прості росіяни» куди б вони не приходили. Таліби і росіяни відображають різні сторони тієі самої темряви. Не людської. Зомбі з минулого. Яке намагається затягнути тебе у свою могилу. Яке виступає проти простої людської гідності. Проти тих самих цінностей, які звикли називати європейськими іза які воюють і гинуть українці.
І так, в Росії може є люди, які б не робили такі звірства. Які б не вбивали і не катували людей у Бучі, не бомбили б Маріупіль, не відправляли ракети на українські міста. Хтось бо це призводить до санкцій і порушує їх особистий комфорт. А хтось тому що дійсно проти звірств.
Але такі люди залишаються в Росії. Вони лишаються там. І беруть на себе колективну відповідальність. Бо нема сьогодні морального вибору лишатися в Росії. Є купа пояснень креативного класу, чому вони не можуть поїхати. Чому їм це не зручно. Але то лише компроміс із совістю. На якій вони йдуть. Є окремі люди, які виходять на протест. Потім сидять у в’язниці. А потім знов живуть у Росії. Бо поїхати не зручно. Не комфортно.
Не зручно…коли когось катують у підвалі. Не зручно….коли когось гвалтують у власному домі. Не зручно… коли когось вбивають просто заради забавки….
Кожен росіянин винен. На кожному, хто лишається в Росії є кров і сльози українців. Всі, хто лишається в Росії є співучасниками злочину. Як усі німці були співучасниками звірств Гітлера. І це навіть не про податки, бо вага кожного росіянина мізерна і режим живиться ресурсами, а не людським потенціалом. Це про співучасть, про моральний компроміс із злочинами, які кояться і від його імені. Вони готові миритися із цим".

Путіну немає місця за столом G20, поки йде війна в Україні, - кандидат у прем'єри Британії

п’ятниця, 19 серпень 2022, 14:23

Глави країн G20 мають не допустити Путіна на свої зустрічі в рамках майбутнього саміту. Президенту РФ немає місця на переговорах, поки йде війна в Україні. Як передає портал Reuters, такі заяви зробив один з кандидатів на посаду прем'єр-міністра Велико...

Поруч знаходяться споруди, схожі на намети: Журналісти CNN підтвердили справжність відео з технікою окупантів всередині ЗАЕС

п’ятниця, 19 серпень 2022, 14:00

У четвер, 18 серпня, в соціальних мережах з'явилося відео, на якому демонструвалася військова техніка окупантів всередині ЗАЕС. А зараз надійшло підтвердження, що ролик справжній і демонструє один з машинних залів атомної електростанції. Правда, коли с...