"Встали з колін": Через санкції росіяни можуть лишитись без кави та чаю

Російські виробники чаю та кави очікують проблем із поставками сировини. Причина – вона майже повністю імпортна, через що можуть виникнути труднощі з логістикою. Оскільки через запроваджені проти РФ санкції транспортні коридори "звузилися", а терміни доставки зросли. Про це заявив гендиректор асоціації "Росчайкофе" Рамаз Чантурія, передають Патріоти України із посиланням на росЗМІ.

Він наголосив: перші проблеми почнуться вже найближчим часом. Проте по-справжньому відчуватися вони почнуть за місяць-два. "Зараз усіх турбує, що буде з поставками. Я б казав, що в дуже короткостроковій перспективі ситуація напружена, але наразі керована. Але в найближчі місяць-два ми очікуємо на серйозну турбулентність", – сказав Чантурія.

Він наголосив: крім "звуження" транспортних коридорів та збільшення термінів доставки, "також виникли вимоги до повної передоплати". Через що у березні-квітні плановий імпорт "впав майже вдвічі".

Разом з тим, в Центробанку РФ визнали, що нафтове ембарго призведе до послаблення рубля та розгону інфляції. Втім, там запевняють, що це станеться лише у разі значного падіння експорту російської нафти. Проте на високому рівні подібні заяви пролунали вперше.

За словами голови Центробанку Ельвіри Набіулліної, якщо обсяги експорту скоротяться значно, то "через стиснення торговельного балансу та ослаблення рубля виникне проінфляційний тиск".

"Багато залежить від того, які обсяги нафти вдасться перенаправити на інші ринки. А також від того, якою мірою зниження обсягів компенсується ціною", – сказала вона.

Сила духу, яка вражає! Легендарний боєць "Азова" повернувся на військову службу після російського полону (фото)

вівторок, 6 грудень 2022, 15:22

Дмитро "Орест" Козацький повертається на військову службу після того, як пережив російський полон. Він був небагатослівним: опублікував лише короткий твіт, який супроводив фото, передають Патріоти України. Мережа в захваті від такого вчинку захисника М...

Черговий успішний обмін полоненими! У День ЗСУ додому повернулися 60 захисників України

вівторок, 6 грудень 2022, 14:59

Черговий успішний обмін полоненими став символічним. У День ЗСУ додому повертаються 60 воїнів Збройних сил, Нацгвардії, ДПСУ - 58 чоловіків та двоє жінок. Серед героїв, які повернулися, - 15 офіцерів і 45 рядових та сержантів. Про це повідомив керівник...