Вступ до НАТО чи гарантії безпеки: Опитування показало, що більше підтримують українці

Думки українців щодо потенційного договору з іноземними партнерами про гарантії безпеки для нашої країни замість вступу до НАТО розділилися. 42% опитаних громадян підтримують таку альтернативу, однак лише на три відсотки менше (39%) вважають, що відмовлятися від Альянсу не можна, передають Патріоти України.

Відповідні дані 24 травня оприлюднив Київський міжнародний інститут соціології. Експерти провели телефонне опитування серед повнолітніх громадян України, які на момент дослідження проживали на території країни (у межах, контрольованих до 24 лютого 2022-го).

Респондентам ставили запитання, наскільки за нинішніх умов буде прийнятна відмова України від вступу до НАТО. 42% відповіли, що за нинішніх умов може бути прийнятним замість НАТО отримати гарантії безпеки від таких держав, як США, Велика Британія, Німеччина, Франція тощо.

Але 39% продовжують наполягати, що лише вступ до Північноатлантичного альянсу зможе гарантувати безпеку України, й тому відмовлятися від цього не можна.Прикметно, що аж 19% респондентів або не визначилися зі своєю думкою, або не погодилися з жодним із зазначених вище тверджень."Готовність до відмови від НАТО та отримання гарантій безпеки зростає із заходу на схід – із 35 до 50%. Водночас із 46% до 25% стає менше тих, хто наполягає на курсі на вступ до Альянсу", – йдеться у звіті КМІС.

На графіку №3 дані наведено залежно від того, де мешкає респондент. Навіть серед українців, які прямо зараз мешкають на окупованій території, думки розділилися. Додамо: опитування громадської думки проводилось 13-18 травня методом телефонних інтерв'ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Було опитано 2000 респондентів.

Штурмовики та багатоцільові гелікоптери ЗСУ завдали п’ять авіаударів по скупченню ворожої сили та військової техніки на півдні України

вівторок, 28 червень 2022, 5:47

Як повідомляє ОК "Південь", у Снігурівському, Криворізькому та Бериславському районах українська авіація завдала 5 ударів по скупченню ворога і його техніки. Дослівно: "Противник продовжує інженерне укріплення рубежів оборони, ракетно-артилерійські обс...

Форинт впав до рекордно низького рівня: Орбан просить допомоги в ЄС через проблеми в економіці

вівторок, 28 червень 2022, 0:52

Економіка Угорщини сповільниться в другій половині року через швидке зростання відсоткових ставок і стрімку інфляцію, передають Патріоти України. Угорський форинт упав до рекордно низького рівня по відношенню до євро. Через це прем'єр-міністру Віктору...