Велика небезпека: Експерт пояснив, чим може загрожувати ЗСУ втрата Авдіївки

У разі відступу українських військ з Авдіївки існує загроза обвалу всієї лінії оборони на сході та втрати контролю над значними територіями Донбасу. Таку думку в ефірі "Еспресо" висловив Роман Світан, військовий експерт, полковник ЗСУ в запасі, військовий льотчик-інструктор, передають Патріоти України.

"Сама Авдіївка - це висота. Східна частина міста та промзона – панівна висота, яка розташована південно-східніше Авдіївки, між ясинуватським блокпостом та самим містом, тому росіяни постійно тиснуть саме на цю висоту. Справа не в самій Авдіївці як місті, а в укріпрайоні. Бо, якщо нам відходити з висот на сході Авдіївки, то доведеться тоді піти десь на 20 км на захід до другої лінії оборони Карлівка - Очеретине. Тобто йти до наступних висот, бо в низинах ми не втримаємося", - пояснив військовий експерт.

За його словами, ці 20 км відходу можуть обвалити весь фронт, і також на півдні у бік Курахового, а це значить, що існує можливість втратити Мар'їнку. Також доведеться відходити до Карлівки, відповідно, далі буде питання щодо Вугледару. Саме такий розвиток подій зараз прогнозують росіяни.

"Ворог розташував десь від Донецька до Волновахи, якщо дивитися за таким прямокутником Донецьк - Харцизьк - Тельманове - Волноваха, там дуже багато техніки. І у росіян якраз є такий військовий задум: якщо ми посиплемося з Авдіївки, то тоді вони натиснуть по повній з Мар'їнки до Курахового, з Вугледара до Курахового. Тобто вони хочуть скласти фронт.

Окупанти готуються до того, що у нас фронт посиплеться. Тому ми Авдіївку й утримуємо, ніякої тут політики нема. Це виключно військова необхідність. А якщо посиплемося і підемо на другу лінію оборони, то нам же потім доведеться повертатися назад, а це рух на висоту, втратимо дуже багато людей, техніки. На цей час оптимально – утримувати Авдіївку", - резюмував Роман Світан.

Уроки з Конгресу

неділя, 21 квітень 2024, 4:08

Пізнє, але критично важливе рішення Палати представників Конгресу означає, що тисячі і тисячі найкращих синів і дочок України залишаться живі, а загарбницькі плани путіна підуть прахом. . Подумайте над цим, поки Україна видихнула з полегшенням.

"Янки, go home": Ключовий союзник Заходу проти ісламських терористів та російських найманців в Центральній Африці розриває військову співпрацю з США

неділя, 21 квітень 2024, 1:45

Чад - ключовий союзник Заходу в боротьбі з джихадистами і російським впливом в Африці, закликав США вивести свої війська з військової бази в країні. Цей крок було зроблено за місяць після того, як Нігер - ще один ключовий союзник Заходу в регіоні - при...