Російські війська відчайдушно чіпляються за позиції на північному флангу від Бахмута. Вони розуміють, що просування українських воїнів на цьому напрямку створить для них реальне напівоточення, передають Патріоти України.
Наразі Сили оборони України тримають окупантів на Бахмутському напрямку у вогневому напівоточенні та роблять усе можливе, аби перервати постачання ворога. Про це розповів начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш в ефірі телемарафону.
За його словами, наразі російські війська намагаються будь-що не дати українським воїнам розвинути наступ на північному фланзі від Бахмута.
"Ворог розуміє всю необхідність північного флангу поблизу Бахмута, оскільки його втрата може призвести до напівоточення уже реального, а не тільки вогневого. Далі це може призводити до різних наслідків, звичайно, противнику буде важче оборонятися, коли з усіх боків будуть наші сили. Тому росіяни максимально кидають усі свої зусилля, щоб утримати ці позиції та не дати нам розвинути наступ на цій ділянці фронту", – пояснив Євлаш дії окупантів.
Задля досягнення мети окупанти на півночі від Бахмута вдаються до тактики динамічного захисту та здійснюють контрнаступальні дії. Втім, становище загарбників ускладнюється посиленням проблем з логістикою. Основний логістичний маршрут, трасу Бахмут – Горлівка, українські війська тримають під вогневим контролем.
"Це ускладнює йому використання цієї артерії, ворог намагається використовувати інші логістичні маршрути, зокрема, які ведуть з тимчасово окупованої території", – зауважив представник Східного угруповання військ.
Перерізання однієї лише траси на Бахмутському напрямку не означатиме радикальних змін у логістиці. Однак війна, як точиться нині в Україні – надзвичайно динамічна і технологічна. Тому навіть один день затримки у постачаннях боєприпасів чи озброєнь може суттєво вплинути на оперативну обстановку.
"Ще залишаються декілька доріг, противник продовжує постачати своє озброєння, боєприпаси, людей, проте ми робимо все можливе, щоб вийти на оперативний простір та продовжити розвивати наші наступи на різних напрямках і знекровити також інші логістичні маршрути", – додав Євлаш.
Він розповів, що у зоні відповідальності Східного угруповання військ напередодні загарбники здійснили 16 спроб атакувати українські позиції. Усі вони стали безуспішними.
Також не вщухали обстріли. Загарбники здійснили по позиціях Сил оборони України 587 обстрілів з артилерійських систем, РСЗВ, мінометів, ПТУРів, також завдали по одному авіаційному та ракетному удару.
Тим часом Сили оборони також не сиділи, склавши руки. Напередодні лише на цій ділянці фронту було ліквідовано 194 окупанти, також воїни знищили 10 гармат Д-20 та 3 гармати Д-30, танк, 7 автомобілів, 3 склади з боєприпасами та 3 FPV-дрони.
Внаслідок російської атаки на Київ у суботу, 18 січня, загинуло подружжя з Вінницької області Олексій та Світлана. Вони приїхали до столиці у справах. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомила місцева жителька Соня Голованюк. Тіл...
В Україні розглядають можливість відкриття аеропортів навіть під час війни, зокрема у Львові, однак експерти наголошують на значних ризиках, пов’язаних з атаками балістичних ракет "Кинджал". У разі їхнього запуску час підльоту становить лише 10-12 хвил...