Втрати будуть великими: Сунгуровський оцінив загрозу розгортання війни в Європі за межами України

Сценарій розгортання війни в Європі за межами України малоймовірний, але насправді ніхто не знає, що відбувається в голові у російського диктатора Володимира Путіна. Про це в інтерв'ю "Главреду" сказав директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський, передають Патріоти України.

"З точки зору військової логіки, такий сценарій (війна в Європі поза межами України, - ред.) взагалі неможливий. Він був малоймовірний і на початку 2022 року, коли говорили, що угруповання російських військ недостатнє за своєю чисельністю та оснащеністю для захоплення України", - сказав експерт.

"Але давайте робити знижку на божевільного, тобто на особу, яка ухвалює рішення. Що сидить в голові у Путіна, ніхто сказати не може, як і того, що він не віддасть наказ", - додав Сунгуровський.

Директор військових програм Центру Разумкова пояснив, що, наприклад, наступ РФ з боку Білорусі всі вважають малоймовірним. Але якщо такий наказ буде відданий, то наступ почнеться.

"Так, це угруповання військ, природно, буде перемелене. Але для цього будуть відвернені наші додаткові сили на цей напрямок. Такі речі часто обґрунтовані не військовою, а політичною логікою", - зазначив експерт.

За словами Сунгуровського, на російських пропагандистських телеканалах неодноразово звучали заяви про те, що країна-окупант задіє свої радіоелектронні засоби, придушить всі ППО НАТО, а далі підуть удари ракетами. При цьому авіації та ракет у Росії вже майже не залишилося, але політики впевнені в зворотному.

"Вони мислять зовсім іншими категоріями. Ось цю різницю необхідно враховувати", - сказав експерт. З цієї причини в НАТО говорять про розгортання додаткових баз на кордоні з Росією.

"Це і засіб стримування, і засіб підвищення власної обороноздатності з урахуванням фактора ухвалення політичного рішення. Мовляв, а раптом. Ймовірність мала, але дуже загрозлива. Якщо вона буде реалізована, втрати будуть великими. Але щоб їх уникнути, розгортають такі сили і засоби", - резюмував Сунгуровський.

"Від полку лишилося 37%": Окупанти поскаржилися, що командування їх "кинуло", а поранених ніхто не рятує (відео)

субота, 10 червень 2023, 9:59

Чергова група російських "мобіків" поскаржилася на командування військами РФ в Україні. Окупантам не подобається, що їм не дають постачання та "розумних" наказів, у разі обстрілу ніхто не прикриває їх артилерією, а без евакуації "300-ті" стають "вантаж...

Разом вбивають українців: У ГУР назвали країни, які надають Росії пряму військову допомогу

субота, 10 червень 2023, 9:00

На сьогодні декілька країн світу надають пряму військову допомогу державі-терористу Росії. Перелік не такий великий і повністю передбачуваний - Іран, Білорусь і, ймовірно, Північна Корея. Про це в інтерв'ю українським ЗМІ повідомив представник Головног...