Втрати окупантів зростуть катастрофічно: США можуть передати Україні касетні боєприпаси для досягнення паритету з російською артилерією, - CNN

У Сполучених Штатах Америки не відкидають можливості надання Україні касетних боєприпасів.

Українські чиновники вже неодноразово закликали адміністрацію президента Джо Байдена й Конгрес надати українським військовим цей вид снарядів, повідомляє CNN.

За даними видання, працівникам американської адміністрації нібито надходять такі прохання Києва вже кілька місяців. У Вашингтоні вважають такі постачання "крайнім заходом", необхідним лише в разі небезпечного виснаження українських запасів.

Серед головних перешкод отримання Україною касетних боєприпасів є обмеження на їх передавання за кордон, встановлені американським Конгресом.

За даними CNN, Байден може скасувати встановлені конгресменами бар'єри на експорт касетних боєприпасів, але у Білому домі дають зрозуміти, що найближчим часом це навряд чи станеться.

"Здатність України досягати успіху в нинішній і наступних фазах конфлікту жодним чином не залежить від отримання цих боєприпасів і з цим не пов'язана", – сказав телекомпанії неназваний співробітник Конгресу США.

Для України касетні боєприпаси можуть розв'язати проблему потреби в більшій кількості снарядів для артилерії та ракетних систем, які надали США та інші країни. А також стати способом скоротити кількісну перевагу Росії в артилерії, досягнувши паритету.

Слід веде до Росії: З'явилися дані про ультраправого активіста, який спалив Коран у Стокгольмі, створивши привід для Туреччини не пустити Швецію в НАТО

неділя, 29 січень 2023, 9:50

Міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Гаавісто натякнув, що Росія могла бути причетною до акції спалювання Корану минулого тижня. Ситуація загрожує зірвати вступ Швеції до НАТО, передають Патріоти України. Як пише Bloomberg, Расмус Палудан, ультрап...

Ніяких окремих кейсів стосовно Криму: Данілов заявив, що Україна не піде на жодні поступки щодо територій

неділя, 29 січень 2023, 9:30

Україна не піде на жодні поступки щодо територій у війні з Росією. У тому числі й щодо кримського півострова. Про це секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов заявив в інтерв'ю на YouTube-каналі UKRLIFE.TV, передають Патріот...