Втрати в деяких підрозділах "вагнерівців" сягають 80%: У Міноборони розповіли про настрої в "другій армії світу"

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр розповіла про настрої у лавах російських окупантів. Загарбників кидають у бій майже непідготовленими, через що війська РФ зазнають значних втрат.

Зокрема, у деяких загонах ПВК "Вагнер" та 2-го армійського корпусу армії Росії вони становлять до 80% особового складу. Про це Маляр написала у своєму Telegram-каналі.

Найбільше живої сили втрачають ті підрозділи, які командування РФ кидає на штурми позицій Сил оборони України. При цьому росіяни далеко не завжди евакуйовують своїх загиблих і поранених із поля бою.

"Внаслідок чого серед особового складу російських окупаційних військ на тимчасово окупованій території України відмічається суттєве зниження рівня довіри до рішень командування щодо ведення бойових дій", – ідеться в повідомленні.

Військові "другої армії світу" починають розуміти, що їхні командири оцінюють обстановку на полі бою неадекватно. Свідченням цього є те, що командування військ РФ активно застосовує "загони смертників". Так називають підрозділи, які складаються з "мобіків", котрі пройшли недостатню підготовку, через що тепер щодня зазнають великих бойових і санітарних втрат.

"Зокрема, тільки один навчальний центр на території Ростовської області щотижнево відправляє близько 500 поспіхом навчених мобілізованих, більшість з яких проходять прискорений курс підготовки від 14 до 21 доби", – розповіла Маляр.

Потрапляючи у свої підрозділи, не всі мобілізовані хочуть бути гарматним мʼясом. Аби не йти у бій, не маючи достатньої підготовки, вони навмисно пошкоджують свою бойову техніку. Переважно ламають двигуни, після чого машини з повним боєкомплектом вирушають на ремонтні бази.

Загалом, за словами Маляр, на східних рубежах нашої країни триває наступ військ РФ, окупанти цілодобово здійснюють спроби штурмів. Українські військові не дають ворогу досягнути поставлених цілей та завдають загарбникам великих втрат.

Станом на зараз Кінбурнська коса - це зона бойових дій: У ВМС розповіли про ситуацію

четвер, 25 червень 2026, 20:44

У Військово-морських силах ЗСУ розповіли, що наразі Кінбурнська коса – це зона бойових дій, ця зона лишається стратегічно важливою для окупантів, заявив: речник ВМС Дмитро Плетенчук у коментарі "Суспільне Миколаїв, передають Патріоти України. "Ми з вам...

Після скандалу - все? Польща більше не планує фінансувати будівництво дороги до Львова

четвер, 25 червень 2026, 20:34

Міністр інфраструктури Польщі Даріуш Клімчак зробив заяву щодо планів польського уряду власним коштом побудувати автомагістраль до Львова. Він спростував цю інформацію, зазначивши, що таких планів немає. Про це повідомляє PAP, передають Патріоти Україн...