"Ви похитнули безпеку нашої країни": Президент Фінляндії зателефонував Путіну та заявив про намір вступити до НАТО

Президент Фінляндії Саулі Нійністе провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Про це повідомляють прес-служби президента Фінляндії і Кремля, передають Патріоти України.

У фінляндського лідера зауважують, що він "розповів президенту Путіну, наскільки докорінно змінили ситуацію з безпекою у Фінляндії вимоги Росії в кінці 2021 року, спрямовані на запобігання вступу країн до НАТО, і масоване вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року".

"Президент Нійністе оголосив, що Фінляндія вирішить найближчими днями подати заявку на членство в НАТО. Президент Нійністе зазначив, що вже під час їх першої зустрічі у 2012 році він сказав президенту Путіну, що кожна незалежна нація максимально підвищує свою безпеку. Це те, що відбувається і зараз. Вступаючи в НАТО, Фінляндія зміцнює власну безпеку і бере на себе відповідальність", - йдеться в повідомленні.

Цю розмову Нійністе охарактеризував як "прямолінійну і таку, що вели без загострень". "Вважалося важливим уникати напруженості", - говорить президент.

Також президент Нійністе "повторив свою глибоку стурбованість людськими стражданнями, викликаними війною, яку Росія веде в Україні". Він озвучив повідомлення про забезпечення евакуації мирних жителів, передані раніше президентом України Володимиром Зеленським.

Кремль, повідомляючи про підсумки розмови, акцентував на тому, що Путін назвав прагнення країни відмовитися від військового нейтралітету помилкою. Що стосується України, Путін поскаржився на призупинення переговорів.

"Як мене ця армія за***ла разом з державою ***ною": Окупант бідкається мамі, що з війни в Україні ніяк не можна втекти

субота, 28 травень 2022, 14:40

Російські військові, які ще донедавна сильно хотіли воювати проти України, шукають шляхів відступу. Рідним вони продовжують скаржитися на те, що втекти з армії просто неможливо. Про це свідчить одна з перехоплених розмов окупанта з його матір'ю, переда...

Загроза ядерного удару по Україні, Литві та Польщі: Історик розповів, чому Путін досі формально не анексував Білорусь

субота, 28 травень 2022, 14:26

Російська Федерація досі формально не поглинула Білорусь, оскільки російський президент Володимир Путін хоче перекинути на білоруську територію ядерну зброю і звідти атакувати Європу. Влада РФ може завдати удару по Україні, Литві чи Польщі. Про це розп...