"Ви похитнули безпеку нашої країни": Президент Фінляндії зателефонував Путіну та заявив про намір вступити до НАТО

Президент Фінляндії Саулі Нійністе провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Про це повідомляють прес-служби президента Фінляндії і Кремля, передають Патріоти України.

У фінляндського лідера зауважують, що він "розповів президенту Путіну, наскільки докорінно змінили ситуацію з безпекою у Фінляндії вимоги Росії в кінці 2021 року, спрямовані на запобігання вступу країн до НАТО, і масоване вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року".

"Президент Нійністе оголосив, що Фінляндія вирішить найближчими днями подати заявку на членство в НАТО. Президент Нійністе зазначив, що вже під час їх першої зустрічі у 2012 році він сказав президенту Путіну, що кожна незалежна нація максимально підвищує свою безпеку. Це те, що відбувається і зараз. Вступаючи в НАТО, Фінляндія зміцнює власну безпеку і бере на себе відповідальність", - йдеться в повідомленні.

Цю розмову Нійністе охарактеризував як "прямолінійну і таку, що вели без загострень". "Вважалося важливим уникати напруженості", - говорить президент.

Також президент Нійністе "повторив свою глибоку стурбованість людськими стражданнями, викликаними війною, яку Росія веде в Україні". Він озвучив повідомлення про забезпечення евакуації мирних жителів, передані раніше президентом України Володимиром Зеленським.

Кремль, повідомляючи про підсумки розмови, акцентував на тому, що Путін назвав прагнення країни відмовитися від військового нейтралітету помилкою. Що стосується України, Путін поскаржився на призупинення переговорів.

У окупованому Донецьку загинув суддя-зрадник і так звана "депутатка ДНР" (фото)

вівторок, 6 грудень 2022, 20:14

У терористичній "ДНР" заявили, що загинув зрадник України Віктор Ісаєв, який обіймав посаду "судді" у так званому "військовому суді" псевдореспубліки, і так звана "депутатка народної ради" Марія Пирогова. Це нібито сталося під час обстрілу окупованого ...

Хотіли перемогу за три дні, але щось пішло не так: У Бєлгородській області формують загони тероборони

вівторок, 6 грудень 2022, 19:54

Губернатор Бєлгородської області В’ячеслав Гладков заявив про створення загонів територіальної оборони чи самооборони. У своєму Telegram-каналі він повідомив, що йдеться нібито про кілька батальйонів, передають Патріоти України. "Формуємо кілька баталь...