
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час візиту до України розповів про зростання втрат Росії на війні та публічно звернувся до російської молоді, передають Патріоти України.
Очільник секретаріату НАТО переконаний, що перебіг війни змінився, долучення до неї з російського боку стало дедалі небезпечнішим, і закликав молодих росіян зважати на це.
"У той час як Україна здобуває перемоги на полі бою, Росія дедалі більше впадає у відчай", – вважає генсек.
Він також навів оцінку Альянсу щодо російських втрат: "Втрати Росії є значними, понад 30 тисяч на місяць. Це означає, що за один місяць Росія втрачає більше людей, ніж Радянський Союз втратив за 10 років у 1980-х роках в Афганістані. Це абсолютно приголомшливі цифри".
Після цього Марк Рютте заявив, що використає свій виступ для публічного звернення "до молодих росіян та їхніх родин", підкресливши, що російська пропаганда їх "обманює".
"Такі хлопці, як ти, йдуть воювати без належного військового навчання. Спорядження, яке тобі нададуть, буде неякісним. Є дуже висока ймовірність, що ти загинеш або отримаєш поранення в Україні. І, швидше за все, якщо тебе поранять, то тебе залишать помирати у багнюці. Тож коли йдеться про десятки тисяч російських жертв, це не абстрактні цифри. Це, ймовірно, будеш саме ти", – пояснив генсек.
Румунія планує звернутися до України з проханням перепрограмувати морські безпілотники, щоб вони самознищувалися далеко від вод країни, передають Патріоти України. Про це повідомив міністр оборони Румунії Раду Міруце, передає Defense Romania. За його с...
Європейська комісія заявляє, що надання Сербією громадянства громадянам Росії, зокрема тим, хто перебуває під санкціями ЄС, може створювати потенційні ризики для безпеки Євросоюзу. На цьому наголосив речник Європейської комісії з питань розширення Гійо...