"Ви теж нам допоможіть": Молдова звернулась до українських біженців із незвичайним проханням

Українці, яким довелося шукати притулку, рятуючись від війни, активно будують нове життя у Молдові. Оскільки війна продовжується, влада Молдови докладає значних зусиль, щоб інтегрувати біженців у суспільство. Але в свою чергу закликає біженців допомогти побороти корупцію та хабарництво у країні. Про це пише NewsMaker, передають Патріоти України.

Як зазначає видання, у Молдові наразі знайшли притулок близько 100 тис осіб – чисельність цієї спільноти дорівнює населенню міста Бєльць. Вони вивчають румунську мову, шукають роботу, дізнаються про свої права та прагнуть жити в безпечній обстановці.

При наданні тимчасового захисту біженцям легше планувати своє життя в Молдові, оскільки цей статус надає їм низку прав при інтеграції, серед яких:

●первинна та швидка медична допомога;
● доступ до загальної державної освіти;
● соціальна допомога та заходи соціального захисту;
● право на працевлаштування та ін.

При цьому, як наголошує NewsMaker, важливо розуміти що всі ті, хто набув статусу тимчасового захисту, все вищезгадане надається безкоштовно, як і місцевому населенню.

«Коли вам заявляють, що від вас потрібна певна сума в обмін на гарантовану безкоштовну послугу, або коли біженець стає свідком проявів корупції, дуже важливо, щоб такі події повідомлялися негайно, особливо в органи, відповідальні за розгляд подібних повідомлень. Бенефіціари і біженці повинні розуміти і усвідомлювати, що їхні законні права не ставляться під сумнів, якщо у них вимагають хабар, і, зіткнувшись з такою ситуацією, вони повинні знати, що це злочин, який карається Кримінальним кодексом Республіки Молдова, і найсуворіше покарання за нього – позбавлення волі», – пояснює юристка Центру з прав жінок Тетяна Агакі.

Виходячи з того, що прояви корупції завдають істотних збитків економічному прогресу та якості життя суспільства, влада Молдови закликає біженців та спільноти, в яких вони проживають, повідомляти про випадки корупції та здирництва хабарів при наданні безкоштовних пільг — зробити це можна наступним чином:

● зателефонувавши за номером Національної антикорупційної лінії (НАЦ): 080055555;
● подавши скаргу про випадки корупції, з якими вони зіткнулися, безпосередньо до НАЦ.

Торгівля рублем подвоїлась: Стало відомо, як Казахстан допомагає Кремлю обходити санкції

четвер, 26 вересень 2024, 23:40

Через санкції США проти Росії значно зросли обсяги торгівлі юанем і рублем у Казахстані, оскільки російські банки використовують казахські фінансові ринки для валютних операцій з Китаєм. Обсяги торгівлі юанем і рублем подвоїлися, а Казахстан стає важли...

Чи застосує Росія ядерну зброю? Путін намагається викликати нову хвилю паніки, - аналітики

четвер, 26 вересень 2024, 22:55

Росія навряд застосує ядерну зброю, а президент РФ Володимир Путін намагається викликати нову хвилю паніки у західних лідерів внесенням змін до ядерної доктрини. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW), передають Патріоти У...